$
משפט

מסתבך והולך: אמיר ברמלי נעצר בחשד לפרשת הונאה ומרמה חדשה

בזמן שברמלי ממתין להכרעת דין בתיק הפלילי המתנהל נגדו, הוא שוב מסתבך בחשד לעבירות הלבנת הון ומכירת ניירות ערך לציבור ללא תשקיף. בית המשפט המחוזי החליט אתמול על מעצרו לשלושה ימים בשל החשש מבריחתו לחו"ל ושיבוש החקירה. אמיר ברמלי: "אני כאן, אני לא בורח"

עמיר קורץ 10:3205.08.20

בזמן שאמיר ברמלי ממתין להכרעת דין במשפט הפלילי המתנהל נגדו, הוא שוב מסתבך בחשד לעבירות מרמה, הלבנת הון ומכירת ניירות ערך לציבור ללא תשקיף. אלה אותן עבירות שבהן הואשם בתיק עב הכרס אשר מתנהל נגדו בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

 

כעת חושדת רשות ניירות ערך שברמלי "ממשיך לבצע עבירות דומות לעבירות בגינן מתנהל ההליך בבית המשפט". שופט המחוזי בתל אביב ירון לוי הורה אתמול בערב על מעצרו לשלושה ימים.

 

על פי החשדות של רשות ניירות ערך בתיק החדש, ברמלי ביחד עם גיסו, רועי הורוביץ, הציעו במשותף לציבור המשקיעים ניירות ערך וגייסו מהם מיליוני שקלים, כל זאת שלא על פי תשקיף כמתחייב מהוראות חוק ניירות ערך.

 

אמיר ברמלי. נעצר לשלושה ימים אמיר ברמלי. נעצר לשלושה ימים צילום: מוטי קמחי

גיוס הכספים, על פי החשד נעשה תוך הטעיית המשקיעים והצגת מצגי שווא לרבות גיוס כספים עבור אפיקי השקעה הנחזים להיות שקריים, הצגת ביטחונות מזוייפים למשקיעים ותוך גניבת הכספים אשר בפועל אינם מועברים לטובת ההשקעה המובטחת, אלא לחשבונות קש שאינם רשומים על שם ברמלי או שייכים לו. ברמלי חשוד בנוסף לעבירות אלה גם בשיבוש מהלכי משפט.

 

בבקשת שהגישה רשות ניירות ערך לבית המשפט, היא ציינה כי במהלך החקירה התגלו ממצאים רבים המחזקים את החשדות נגד ברמלי והורוביץ. השניים נחקרו בידי חוקרי מחלקת חקירות-מודיעין-בקרת מסחר במשרדי הרשות, והחקירה עדיין נמשכת.

 

לטענת הרשות בבקשה, "על מנת לסיים את החקירה יידרשו חקירות נוספות של החשודים ושל מעורבים נוספים וכן ביצוען של פעולות חקירה שונות". עוד ציינה רשות ני"ע בבקשה כי קיים חשש "קונקרטי ומשמעותי" שהחשודים יימלטו מהארץ וישבשו את החקירה.

 

יצויין, כי תחילה החליט בית משפט השלום על שחרורם של ברמלי והורוביץ למעצר בית בתנאים מגבילים. רשות ני"ע הגישה ערר לבית המשפט המחוזי בתל אביב על ההחלטה לשחרר את ברמלי וביקשה לעוצרו.

 

לטענת הרשות, בעת הגעת החוקרים אל ביתו של ברמלי, הוא איתחל את מכשיר הסלולרי שלו ל"הגדרות יצרן" במטרה למחוק את כל תכולתו, נמנע מלפתוח להם את הדלת למשך שעה ורבע עד שבעל הדירה שאותה הוא שוכר הוזעק לפתוח אותה, וכן נמצאה בביתו מגרסה ולצידה ניירות גרוסים. כל אלה מעלים את החשש הכבד, נטען, שברמלי ימשיך לשבש את ההליכים נגדו, ובנוסף לאור עונש המאסר הכבד שהוא צפוי לו בתיק המתנהל נגדו, יש חשש כבד שהוא ינסה להימלט מאימת הדין.

 

לטענת רשות ני"ע, ברמלי "מנצל את תנאי השחרור שלו כדי להונות ולגנוב את כספם של משקיעים נוספים" – וזאת במתווה דומה למהלכים שנקט בהם שעומדים בבסיס התיק הפלילי שלו בו הואשם כבר בגניבת 340 מיליון שקל מכספי משקיעים, זיוף, מירמה, הטעיית רשות ני"ע והלבנת הון.

 

יו"ר רשות ניירות ערך ענת גואטה. החוקרים הציגו ראיות נגד ברמלי יו"ר רשות ניירות ערך ענת גואטה. החוקרים הציגו ראיות נגד ברמלי צילום: ענבל מרמרי

בדיון שהתקיים אתמול אצל השופט ירון לוי, טענו עורכי הדין מטעם הפרקליטות, יהודית תירוש ואבי ארוניס, כי "הצטברה מסה קריטית של ראיות המבססות חשד סביר וכן חשש של שיבוש ממשי" כנגד ברמלי ולכן ביקשו לעצור אותו לשלושה ימים.

 

עוד טענו כי ברמלי חשוד במעורבות ב"מיזם של לקיחת מיליונים מאנשים, ולא מחזיר את הכסף הזה, תוך מתן ערבויות מזוייפות". עוד נמצאו אצלו בבית, נטען, חומרים המלמדים על יכולות זיוף, כספים מזוייפים וחותמות – כל זה בזמן שהוא משוחרר בערובה. עוד נטען כי הוא "לא בוחל בגיוס בני משפחתו לצורך שיתוף פעולה".

 

מנגד, סנגורו של ברמלי, עו"ד עמית זיו, טען בדיון כי חלופת מעצר הבית עליה החליט בימ"ש השלום היא מספקת. לגבי הטענות לשיבוש, טען עו"ד זיו כי ברמלי לא פתח את הדלת מאחר וישן וכי שיתף פעולה עם החוקרים, כולל פתיחת המכשיר הסלולרי שלו ביחד עם החוקר. עוד טען כי לו ברמלי היה רוצה להימלט מהארץ היה כבר עושה זאת.

 

ברמלי בעצמו אמר בדיון כי "אני מנהל קרב ארוך על חפותי ויש לי מערכה קשה עם הרשות לני"ע. נשמעו פה דברים לא מדוייקים. אני כאן, אני לא בורח. הייתי במאות דיונים. אני עוסק ביזמות, היתה לי חברה עם פעילות עסקית ואנו מנהלים את הקרב המשפטי הזה שהוא ארוך אבל אני כאן ומתייצב עם כל הדברים האלה, הדברים יוצאים מפרופורציה גם בתיק הקודם. אני מתחייב כאן ואומר: אני כאן ומתמודד עם כל הטענות".

 

השופט לוי קבע בהחלטתו אתמול כי מהתשתית הראייתית שהוצגה בפניו, קיים חשש ממשי לשיבוש הליכים ולהימלטות מהדין, ולפיכך קיבל את ערר המדינה והורה על מעצרו של ברמלי לשלושה ימים, עד ליום חמישי.

 

עו"ד עמית זיו המייצג את ברמלי מסר בתגובה: "הלקוח שלי נחקר אתמול ברשות ומסר גרסה. אנחנו מאמינים שהרשות תמצה את החקירה והוא ישוחרר כאשר אין כל עננה מעל ראשו והחשדות יתבררו כמופרכים".

 

עו"ד לירן זילברמן. "מרשי הוא קורבן של הונאה בין לאומית רחבת היקף" עו"ד לירן זילברמן. "מרשי הוא קורבן של הונאה בין לאומית רחבת היקף" צילום: אוראל כהן

עו"ד לירן זילברמן המייצג את הורוביץ מסר בתגובה: "מרשי הוא קורבן של הונאה בין לאומית רחבת היקף. במסגרת הפרשה המתוארת, אזרח ישראלי שאיננו חלק מהפרשה המתוארת עקץ את מרשי בהונאה מתוחכמת, בעלת מאפיינים יחודיים. בצער רב יחד עם מרשי נפגעו אנשים נוספים ומרשי מצר על כך. מרשי עושה כל שביכולתו כדי להתחקות אחר מעשי העוקץ, הוא משתף פעולה באופן מלא ומוסר גרסה סדורה. אני מאמין שבתום החקירה יבינו ברשות לניירות ערך שמרשי הינו קורבן ולא מבצע עבירה".

 

 

 

x