$
בארץ

משרד החינוך מחרים את ישיבת ועדת החינוך בנושא פתיחת שנת הלימודים

הישיבה כבר נדחתה פעמיים, ויו"ר הוועדה ח"כ רם שפע סירב לדחות אותה בשלישית; במקום להשתתף מקיים המשרד ישיבת מטה. שפע: "יש לשר ולמנכ"ל אחריות לתת תשובות לחברי הכנסת"

שחר אילן 09:5705.08.20

משרד החינוך מחרים את ישיבת ועדת החינוך של הכנסת בנושא פתיחת שנת הלימודים. זאת, לאחר שיו"ר הועדה ח"כ רם שפע מכחול לבן סירב לדחות את הישיבה בשלישית לדרישת שר החינוך יואב גלנט. לא רק השר והמנכ"ל עמית אדרי אינם משתתפים, אלא גם פקידי המשרד.

 

 

שר החינוך יואב גלנט שר החינוך יואב גלנט צילום: נמרוד גליקמן

 

שפע אמר בישיבה ש"יש לשר ולמנכ"ל אחריות לתת תשובות לחברי הכנסת. אם אתם לא יודעים כמה מחשבים תצליחו לקנות, תגידו. אם לא יודעים איך להציל את תוכניות קרב והיל"ה, לפחות תגידו שזה מפריע לכם. לא רק ששר החינוך בחר שלא להגיע, הוא הורה לכל הסמנכ"לים להחרים".

 

ח"כ יאיר גולן ממרצ אמר "שמעולם צה"ל לא החרים דיון בכנסת". ח"כ מאיר כהן מיש עתיד אמר ש"אני לא זוכר מציאות שמשרד שלם לא הגיע". ח"כ אורלי פרומן מיש עתיד אמרה ש"זה ביזוי של הוועדה".

 

במכתב ששלח גלנט לשפע וליו"ר הכנסת הוא טען שמדובר בדיון שנערך בדרך כלל סמוך לפתיחת שנת הלימודים. "בשונה משנים קודמות לא היתה נכונות מצד הוועדה לקיים שיח מול משרד החינוך באשר למועד ולתכני הדיון. בשנה מורכבת זו מצופה מיו"ר ועדת החינוך כי יאפשר את ההערכות לפתית השנה. אנשי משרד החינוך עמלים על דיוק התוכנית ופרטיה גם ביום רביעי בבוקר, אז נקבע דיון מתכלל של הפורום הבכיר של המשרד. אבקש לדחות את מועד הדיון ולקיימו תוך תיאום מסודר".

x