שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ההגבלות בסופ"ש יבוטלו, היערכות לפתיחת השמיים בתוך שבועיים

פרופ' רוני גמזו חזר והתנגד לסגר כללי בדיון והוסיף כי "סגירת עסקים בסופי שבוע היא בדיחה". נציג המל"ל טען מנגד ש"ללא סגר לא יהיה תוצאות". הקבינט אישר את תוכנית "הרמזור" להגבלות על ערים אדומות; מספר הנדבקים בקורונה מחצות - 1,060, ירידה במניין החולים במצב קשה

כלכליסט ו-ynet 22:3205.08.20

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

חולים פעילים מול מחלימים

 

 

חולים במצב קשה ובינוני

 

 

 

22:15 - ההגבלות בסופ"ש יבוטלו, היערכות לפתיחת השמיים תוך שבועיים

 

בדיון בקבינט הקורונה התבקשו שרי הבריאות, התחבורה והחוץ להציג מודל לחידוש התעופה מ-16 באוגוסט. הקבינט אישר את תוכנית "הרמזור" להגבלות על ערים אדומות.

 

פרופ' רוני גמזו חזר והתנגד לסגר כללי ואמר בדיון כי "סגר הוא הרסני לכלכלה" וש"סגירת עסקים בסופי שבוע היא בדיחה". נציג המל"ל אמר מנגד כי "לא יהיו תוצאות בלי סגר". במל"ל לא אמרו מתי כדאי להטיל סגר לדעתם, זאת לאחר שבשבועות האחרונים התייחסו לשבועיים האחרונים של אוגוסט.

 

פרופ' רוני גמזו פרופ' רוני גמזו צילום מסך: לע"מ

 

שר התיירות אסף זמיר התייחס לסוגיית פתיחת השמיים ואמר: "זו ‏בשורה חשובה לענף התיירות ולכלל אזרחי ישראל. פתיחת השמיים היא צעד הכרחי בדרך להתאוששות הכלכלה הישראלית ולשיקום תעשיית התיירות על כלל עובדיה, שספגו פגיעה אנושה בעקבות המשבר. אני מברך על ההחלטה החשובה הזו שתספק לרבים אופק לעתיד".

 

בדיון העלה שר התרבות חילי טרופר דרישה לחידוש ענפי התרבות, וסוכם כי יתאפשרו מופעים במרחבים פתוחים בערים ירוקות על פי מתווה שיסוכם מול שר הבריאות.

 

20:30 -  מספר הנדבקים בקורונה מחצות עומד על 1,060, ירידה במניין החולים במצב קשה

 

משרד הבריאות עדכן כי מחצות אובחנו בישראל עוד 1,060 נשאי קורונה. מהבוקר נפטר עוד חולה אחד ומניין המתים עלה ל-565. בישראל ישנם 25,649 חולי קורונה פעילים (לא כולל מחלימים), מתוכם 106 מונשמים. 345 מהחולים במצב קשה - ירידה של עשרה מהבוקר. מחצות התקבלו תוצאות של 14,146 בדיקות קורונה.

 

20:20 - צוות המל"ל המליץ בקבינט הקורונה על סגר, גמזו מתנגד: "הרסני לכלכלה"

 

צוות המל"ל המליץ בדיון בקבינט הקורונה על סגר, אך לא ציין באילו תאריכים. בדיון הקודם המליצו במל"ל על סגר בשבועיים האחרונים של אוגוסט. הפרויקטור, פרופ' רוני גמזו, אמר בדיון כי סגר יהיה "הרסני כלכלה ולחברה". הוא גם התייחס לסגר בסופי השבוע ואמר: "סגירת עסקים בסופ"ש זו בדיחה". 

(איתמר אייכנר, ynet)

 

20:10 - לאור הירידה בתחלואה בקורונה בצה"ל: הקלות בהגבלות לחיילים

 

לאור הירידה בתחלואה בקורונה בצה"ל, בהיקף של כשני שלישים תוך שבועיים, הוחלט על הקלות בהגבלות לחיילים. היחידות יחזרו לסבב יציאות לחופשה על פי נהלי השגרה המוגדרים בכל יחידה. ה"רגילות" ימומשו לכלל חיילי צה"ל וחופשות אנשי הקבע יוחזרו לפי מדניות החופשות. תותר נסיעת חיילים ברכבת בסופי שבוע, בעוד האיסור על נסיעה בה בימי ראשון וחמישי עדיין בתוקף. עוד נמסר כי חל איסור על הימצאות בכל התקהלות באשר היא, כמו כן אסור לחיילים לשהות במסעדות ובתי קפה בחללים הסגורים.

(יואב זיתון, ynet)

 

18:00 - השר אקוניס: "יש לדחות על הסף את רעיון הסגר בסוף אוגוסט - יפגע בכלכלה"

 

השר לשיתוף פעולה אזורי אופיר אקוניס אמר לקראת הדיון בקבינט הקורונה כי "יש לדחות על הסף את ההצעה לסגר סוף אוגוסט". לדבריו, "די רק בשיח הציבורי על אודותיו שהוא יפגע קשות בכלכלה הישראלית ובמאות אלפי בעלי עסקים. על הקבינט להסיר את ההצעה הזאת מסדר יומו".

(איתמר אייכנר, ynet)

 

 

14:30 - הביטוח הלאומי: 50% מהמענקים הועברו לאזרחים עד כה

 

המוסד לביטוח לאומי עדכן כי עד כה הועברו לאזרחים 50% מהמענקים המיוחדים. ביום ראשון הועברו 1.4 מיליארד שקל עבור כשלושה מיליון ילדים, אתמול והיום הועברו מענקים מוגדלים בסכום של כ-1.78 מיליארד שקל לכ-700 אלף זכאים. מענק מוגדל יועבר לכמאה אלף זכאים נוספים עד לסוף השבוע. בימים האחרונים איתר הביטוח הלאומי את חשבונותיהם של יותר מ-200 אלף זכאים למענק. חשבונותיהם של 570 אלף זכאים טרם אומתו.

סניף הביטוח הלאומי בראשל"צ סניף הביטוח הלאומי בראשל"צ צילום: אורי דוידוביץ'

 

12:45 - משרד הבריאות הרחיב את הזכאות לבדיקת קורונה לחסרי תסמינים

 

משרד הבריאות ירחיב את רשימת הנדרשים לבדיקת קורונה. לפי טיוטת ההנחיות החדשות, ימשיכו להיבדק בעלי תסמינים: חום של 38 מעלות ומעלה, שיעול או קשיי נשימה ואובדן טעם וריח, וכן בני בית של חולה מאומת. כמו כן מעתה ייבדקו חסרי תסמינים שבאו במגע הדוק עם חולה מאומת, ועובדי מערכת הבריאות שבאו במגע עם חולה.

 

11:30 - שני חולים נוספים מתו מקורונה, מספר המתים עלה ל-564

 

משרד הבריאות עדכן הבוקר (ד') כי מאז חצות מתו עוד שני בני אדם מקורונה, ובכך עלה מספר המתים מפרוץ המגפה בישראל ל-564. אתמול אובחנו 1,700 נדבקים חדשים, והיום עוד 251. בכך עלה ל-24,866 מספר החולים הפעילים. 355 חולים מאושפזים במצב קשה - שיא מאז פרוץ המגפה; 104 מהם מונשמים, ומצבם של 135 חולים מוגדר בינוני. אתמול בוצעו בסך הכל 24,786 בדיקות.

 

11:00 - מספר דורשי העבודה החדשים אתמול - גבוה פי 2.6 ממספר החוזרים למעגל התעסוקה

 

שירות התעסוקה הודיע כי החל מהדיווח האחרון אתמול (ג') ועד הבוקר בשעה 7:00 התקבלו 943 דיווחים על חזרה לעבודה, ומנגד נרשמו דורשי עבודה חדשים בכמות הגבוהה פי 2.6 - 2,485 סה"כ.

 

כך, מאז תחילת ההקלות לשחרור המשק מהסגר הראשון, ב-19.4, התקבלו בשירות התעסוקה 416,393 דיווחים על חזרה לעבודה, ובמקביל נרשמו 199,701 דורשי עבודה חדשים. כיום רשומים בשירות התעסוקה 880,993 דורשי עבודה, מהם 568,964 בחל"ת. שיעור האבטלה עומד על 21.6%.

 

גרף יומי - דורשי תעסוקה מול חוזרים לעבודה

 

סניף חולון של שירות התעסוקה סניף חולון של שירות התעסוקה צילום: באדיבות שירות התעסוקה

 

 

 

 

8:55 - 1,692 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו אתמול בישראל

 

לפי נתוני משרד הבריאות, אתמול אובחנו 1,692 נדבקים חדשים בנגיף הקורונה. כעת ישנם 24,750 חולים פעילים, מתוכם 341 במצב קשה, 99 מונשמים, ו-146 במצב בינוני. מספר המתים עומד על 561 מפרוץ המגפה בישראל. אתמול נערכו 24,672 בדיקות.  

 

בדיקת קורונה, אור יהודה בדיקת קורונה, אור יהודה צילום: איי אף פי

 

 

x