$
בארץ

הבלוגר "אישתון" נעצר בחשד להטרדה של החשכ"לית לשעבר שהעידה בתיק הצוללות

העיתונאי העצמאי המפעיל את הבלוג "אישתון" נעצר היום לחקירה במשטרה בחשד להטרדת עדה בפרשת הצוללות, החשבת הכללית לשעבר באוצר מיכל עבאדי בויאנג'ו, שהתלוננה נגדו לאחרונה על הטרדה ופגיעה בפרטיות. עורך דינו הכחיש את החשדות: "הוא פשוט הגיע קרוב מדי לאמת. זה ניסיון השתקה"

עמיר קורץ 20:2103.08.20

עיתונאי עצמאי המפעיל את הבלוג המוכר "אישתון" נעצר היום (ב') על ידי המשטרה בחשד להטרדת עדה בתיק 3000 (תיק הצוללות) - החשבת הכללית לשעבר במשרד האוצר מיכל עבאדי בויאנג'ו, אשר לאחר מכן כיהנה גם כיו"ר פסגות.

 

עבדאי בויאנג'ו העידה במשטרה במסגרת הפרשה בשנת 2017 על רקע העובדה שבתפקידה אז, כחשבת הכללית, היא היתה מעורבת בהתנהלות הכספית של המדינה מול התאגיד הגרמני טיסנקרופ במסגרת עסקת הרכישה של ספינות ההגנה על אסדות הגז.

 

 

מיכל עבאדי בויאנג'ו מיכל עבאדי בויאנג'ו צילום: אלכס קולומויסקי

 

המשטרה מסרה הערב כי בתום חקירה סמויה, עצרה הבוקר היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) בלהב 433 את החשוד ועיכבה חשודה נוספת – בת זוגו של הבלוגר - בגין חשד לביצוע עבירות של פגיעה בפרטיות, הטרדת עד וקשירת קשר לביצוע פשע.

 

היאל"כ היא היחידה המובילה את תיק 3,000 – אחד מתיקי הדגל של היחידה – אולם החקירה הנוכחית החלה בעקבות תלונה שהגישה ביחידת הונאה תל אביב החשכ"לית לשעבר. היא סיפרה לחוקרים כי אלמוני שהגיע לביתה הציג בפניה מצג שווא, תוך שהוא מתחזה לעובד בגוף מודיעיני. עוד סיפרה כי אותו אדם הציג בפניה כתבה הנחזית לכתבה שעומדת להתפרסם, וכל זאת על רקע העדות שהיא מסרה בעבר בפרשת הצוללות. בעקבות כך, חקירת התיק הועברה לטיפול היאל"כ בלהב 433.

 

מרגע זה התנהלה חקירה סמויה שהעלתה חשד, כך לגרסת המשטרה, כי החשוד "נערך מבעוד מועד ופעל על מנת להתחקות אחר מקום מגוריה של המתלוננת ומקומות נוספים בהם שהתה, תוך שימוש באמצעים שונים. כמו כן הוא הגיע לביתה בשעת ערב מאוחרת והטרידה תוך שהוא מתחזה כאמור לעובד בגוף מודיעיני וזאת על מנת לרכוש את אמונה ולהשיג ממנה את מבוקשו".

 

הבוקר עם מעצרו של הבלוגר לחקירה המשטרה גם ערכה חיפוש בביתו ותפסה מחשבים ומסמכים, או כמו שהגדירו זאת במשטרה – "אמצעי איחסון דיגיטליים ואחרים". במשטרה הדגישו הערב, על רקע הרגישות בכך שהם תפסו והחרימו חומרים חסויים של עיתונאי, כי כל זאת "על פי צו שניתן על ידי בית המשפט".

 

תיק הצוללות נמצא כעת בשלב השימועים, לאחר שהפרקליטות זימנה בחודש דצמבר האחרון את החשודים בפרשת השחיתות הביטחונית החמורה לשימוע בטרם תתקבל החלטה סופית על הגשת כתב אישום נגדם.

 

עורך דינו של "אישתון", גונן בן יצחק, אמר לכלכליסט בתגובה כי החשדות מופרכים: "אני חושב שהוא הגיע קרוב מדי לאמת, וזה ממש ניסיון להשתיק אותו. שאלתי היום את החוקרים בלהב 433 בפליאה איזה מניע יכול להיות לאדם שמוכר כמי שכותב תחקירים רציניים להטריד עד? שהרי זו עבירה שצריך להות מאחוריה מניע אישי או אידיאולוגי. מדובר באדם יוצא דופן ומיוחד, והתחקירים שהוא פרסם עד היום מאוד רציניים ומעמיקים וגם ארגון העיתונאים רואה בו עיתונאי לכל דבר. לכן לבוא ולייחס לו הטרדת עד זה קשקוש".
x