$
בארץ

נתניהו: "המשמעות של תקציב דו שנתי היא קיצוצים וגזירות כלכליות"

רה"מ שב וקרא בישיבת הליכוד להעביר במהירות תקציב חד שנתי ל-2020: "זה הזמן להמשיך להזרים כסף לאזרחים" וציין ש"אף אחד לא רוצה בחירות"; גנץ הודיע אמש לח"כים בכחול לבן שלא יזוז מדרישתו לתקציב דו שנתי: התאריך האחרון לאישור תקציב לפני פיזור הכנסת והליכה לבחירות - ה-25 באוגוסט

צבי זרחיה 16:2303.08.20

רה"מ בנימין נתניהו שב וקרא היום (ב') אחר הצהריים להעברתו המהירה של תקציב חד שנתי ל-2020. בהופיעו בישיבת סיעת הליכוד אמר: "צריך להעביר תקציב מיידי כדי שנוכל להזרים עוד כסף לאזרחים ונוכל לתת וודאות ויציבות למשק הישראלי. זה דבר חיוני".

 

 

 

עוד אמר נתניהו בישיבה כי "צריך להביא תקציב מיידי כדי להביא ודאות ויציבות למשק. משמעות אי העברת התקציב פוגע בדירוג האשראי של ישראל ובדרך שבה מסתכלים עלינו בשווקים הבינלאומיים. אם מעבירים תקציב דו שנתי זה לוקח הרבה זמן. אנו עדיין לא יודעים לכמה יגיעו ההוצאות. תקציב דו שנתי פירושו לעשות עכשיו בדיוק ההפוך ממה שצריך לעשות. נגרום לכך שהכלכלה במקום שתעלה, ניצור מפלס ציפיות שלילי שהיא תתכווץ".

רה"מ נתניהו רה"מ נתניהו

 

לדברי נתניהו, "לעשות היום תקציב דו שנתי במקום תקציב מיידי, המשמעות היא קיצוצים מאוד משמעותיים. זה גזירות כלכליות. זה בדיוק הפוך ממה שצריך לעשות. זה לא הזמן לקיצוצים, זה הזמן להמשיך להזרים כסף לאזרחים. אנחנו צריכים לפתוח את שנת הלימודים בזמן, להעביר למערכת הבריאות כסף להיערך לחורף - וכל זאת נשיג באמצעות תקציב מיידי. זה צו השעה".

עוד אמר "צו השעה זה אחדות. אף אחד לא רוצה בחירות ואין סיבה שיהיו בחירות".

 

כזכור נתניהו דורש אישורו המיידי של תקציב חד שנתי ל-2020 בלבד. ואילו יו"ר כחול לבן בני גנץ דורש אישורו של תקציב דו שנתי לשנים 2020-2021. גנץ הודיע אמש לחברי כנסת בסיעתו שלא יזוז מדרישתו לתקציב דו שנתי.

 

אם הכנסת לא תאשר עד ה-25 באוגוסט את תקציב 2020 בקריאה השנייה והשלישית או לא תחוקק חוק המאפשר לממשלה לפעול בלא תקציב מדינה מאושר - אזי היא תתפזר אוטומטית והבחירות יערכו באמצע נובמבר 2020.

 

יו"ר ש"ס אריה דרעי פועל לתווך בין נתניהו לגנץ כדי למנוע את הקדמת הבחירות. החרדים מתנגדים להקדמת הבחירות שלא שיאושר תקציב מדינה לשנת 2020 מהסיבה המרכזית שיש חסר גדול של כ=300 מיליון שקלים תקציב הישיבות.

x