$
בארץ

גיא ורדי ויניב אמזלג ינהלו את ההשקעות הבינ"ל של קבוצת טדי שגיא

ורדי ואמזלג, לשעבר מפירמת הייעוץ ארנסט אנד יאנג (EY), הובילו בשנתיים האחרונות תהליך רה-ארגון של חברות שונות בקבוצה והרחיבו את פעילות זרוע ההשקעות. פייר אטיאן לאליה מונה ליועץ המשפטי הבכיר ודירקטור בקבוצה

שירות כלכליסט 14:4503.08.20

קבוצת טדי שגיא מינתה את גיא ורדי ויניב אמזלג למנכ"לים משותפים של גלוב אינבסט (Globe Invest) - זרוע ניהול ההשקעות של קבוצת שגיא ברחבי העולם.

 

 

 

ורדי (40) ואמזלג (37), שעבדו קודם לכן במחלקה הכלכלית בפירמת הייעוץ ארנסט אנד יאנג (EY), הצטרפו לקבוצת שגיא לפני כשנתיים ויחליפו את המנכ"ל היוצא סאבס קונסטנטינו, בעברו מנכ"ל ברקליס בקפריסין. השנים ינהלו את ההשקעות הקיימות בקבוצה ויובילו הליכי איתור הזדמנויות עסקיות, מתוך משרדי זרוע ההשקעות בלונדון ובקפריסין.

 

מימין: יניב אמזלג וגיא ורדי מימין: יניב אמזלג וגיא ורדי צילום: סטודיו Twims

 

בשנתיים האחרונות שימש ורדי כמנהל ההשקעות הראשי ואמזלג ניהל את תחום המיזוגים והרכישות של הפמילי אופיס. השניים הובילו תהליך רה-ארגון של חברות שונות בקבוצה והרחיבו את פעילות זרוע ההשקעות של שגיא.

 

טדי שגיא הוא הבעלים של פורטפוליו נכסי נדל"ן והייטק בהיקף של כ-5.5 מיליארד דולר בבריטניה, ספרד, גרמניה, רומניה וקפריסין. שגיא ביצע בשנתיים האחרונות מימושים בהיקפים משמעותיים בעסקיו וכיום חלק מהותי מהונו, המוערך בכ-4.8 מיליארד דולר לפי דירוג פורבס האחרון, זמין להשקעות חדשות.

 

גלוב אינבסט אחראית על ניהול כלל ההשקעות הריאליות והפיננסיות של שגיא. הצוות כולל אנשי מקצוע מתחומים שונים בהם אנליסטים, מנהלי השקעות, רואי חשבון, עורכי דין, אנשי טכנולוגיה, נדל"ן ומיסוי. תחת זרוע זו, מתוות האסטרטגיה לחברות הקבוצה, מבוצע תהליך איתור ההשקעות וחיתום, וניהול ההשקעות השוטף עד למימוש. באמצעות זרוע ההשקעות שגיא משקיע גם בחברות טכנולוגיה, פינטק ומסחר אלקטרוני.

 

במקביל למינוי זה, מינה שגיא לתפקיד היועץ המשפטי הבכיר ודירקטור בקבוצה  פייר אטיאן לאליה (44), לשעבר מבנק ההשקעות היפני נומורה וגולדמן סאקס, והוא יפעל בלונדון.  

x