$
בארץ

דיווח שוטף

המגמה נמשכת: עלייה נוספת במספר דורשי העבודה

לפי שירות התעסוקה, ביממה האחרונה נרשמו 1,493 דורשי עבודה חדשים - פי 3.4 מהשבים לעבודה; ביטוח לאומי: הפעימה השנייה של המענקים תינתן בשלישי וברביעי; הממשלה אישרה את מתווה "לומדים בביטחון" לפתיחת שנת הלימודים; לאחר שהשר רפי פרץ אובחן בקורונה: השרים אלקין, אביטן ולוי אבקסיס - לבידוד; אתמול פוענחו 7,736 בדיקות בלבד - מספר שנמוך באופן חריג גם לסוף השבוע והנמוך זה חודש וחצי

כלכליסט ו-ynet 17:3002.08.20

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

נדבקים בקורונה בישראל:

 

 

נדבקים חדשים בכל יום:

 

 

16:30 - הביטוח הלאומי: הפעימה השנייה של המענקים תינתן בשלישי וברביעי

 

הביטוח הלאומי הודיע כי הפעימה השנייה של תשלומי המענקים, תצא לדרך בימים שלישי ורביעי. מנכ"ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלר, אמר: "הביטוח הלאומי ממשיך לעבוד מסביב לשעון כדי להעביר את המענקים לכל אזרחי ישראל בטווח זמן של ימים בודדים".

 

16:15 - שר הביטחון גנץ אישר תוספת של 3,000 תקני מילואים למפקדת הקורונה

 

לקראת הפעלתה של מפקדת הקורונה, שר הביטחון בני גנץ חתם על צו המאפשר גיוס בצווי חירום של עד 3,000 אנשי מילואים, רובם אנשי פיקוד העורף, עד ל-17 בספטמבר. בהודעה משרד הביטחון נמסר כי הגיוס יאפשר להקים מערך תחקירים אפידמיולוגיים, מטה למפקדת הקורונה, תגבור נוסף למלוניות ולמערך ההסברה ברשויות המקומיות, וחיזוק נוכחות קציני פיקוד העורף ב"ערים כתומות".

 

 

 

14:45 - הממשלה אישרה את מתווה "לומדים בביטחון" לפתיחת שנת הלימודים

 

הממשלה אישרה את תוכנית החזרה ללימודים "לומדים בביטחון" שהוגשה על ידי שר החינוך יואב גלנט בשיתוף שר האוצר ישראל כץ ושר הבריאות יולי אדלשטיין, ואת התקציב להפעלתה: 4.2 מיליארד שקלים. בנוסף, הוקצה תקציב לילדי החינוך מיוחד, תוספת מחשבים לילדים, ואמצעי מיגון וחיטוי לצוותי ההוראה. התוכנית תכלול בין היתר שילוב של למידה מרחוק ובבתי הספר לפי חלוקה לשכבות. (סיון חילאי)

 

 

 

 צילום: AFP

 

 

12:05 - עלייה נוספת בדורשי העבודה

 

שירות התעסוקה מוסר כי "מהדיווח האחרון ביום חמישי ועד הבוקר ב-7:00 התקבלו בשירות 438 דיווחים על חזרה לעבודה, ומנגד נרשמו דורשי עבודה חדשים בכמות הגבוהה פי 3.4 - 1,493. מאז תחילת ההקלות לשחרור המשק מהסגר הראשון, ב-19.4.2020, התקבלו בשירות התעסוקה 413,417 דיווחים על חזרה לעבודה, ובמקביל, נרשמו 190,767 דורשי עבודה חדשים".

 

כיום רשומים בשירות התעסוקה 875,227 דורשי עבודה, מהם 577,633 בחל"ת. שיעור האבטלה מטפס ל-21.6%.

 

 

11:55 - לאחר שהשר פרץ אובחן בקורונה: השרים אלקין, אביטן ולוי אבקסיס - לבידוד

 

בעקבות חשיפתם לשר לענייני ירושלים ומורשת רפי פרץ, שהודיע אמש שהוא אובחן כחולה קורונה, השרים זאב אלקין, יעקב אביטן ואורלי לוי אבקסיס, וכן כמה יועצים, נדרשו לשהות בבידוד ביתי עד 9 באוגוסט.

 

11:00 משרד הבריאות:  אתמול פוענחו 7,736 בדיקות - המספר הנמוך ביותר זה חוד וחצי

 

אתמול פוענחו 7,736 בדיקות בלבד (7,402 ללא מחלימים) - המספר הנמוך ביותר מאז ה-20.6. מספר הבדיקות הנמוך השפיע כמובן על מספר המאובחנים שעמד על 625 - גם הוא הנמוך ביותר זה למעלה מחודש. שיעור החיוביים עמד על 8% - דומה לשבוע האחרון. כך עולה מנתוני הקורונה העדכניים שפרסמו משרד הבריאות ומרכז המידע

 

נכון להבוקר לפי נתוני משרד הבריאות ישנם 26,153 חולים פעילים בישראל, 771 מתוכם מאושפזים בבתי החולים. 340 מהחולים במצב קשה, 96 מונשמים. 

בדיקות לקורנה בדיקות לקורנה (צילום: דוד חורש, דוברות כללית

 

נזכיר כי לפני שבועיים שינה משרד הבריאות את מדיניות בדיקות הקורונה שלו, והורה היום לקופות החולים שלא לבדוק אנשים ללא תסמיני קורונה - אלא אם שהו בבית עם חולה מאומת או שהם מוגדרים כאוכלוסייה בסיכון.

 

במרכז המידע והידע ציינו כי: "מספר הבדיקות, הנמוך מאוד אף ביחס לסופי שבוע קודמים, הוביל למספר חולים מאומתים חדשים נמוך במיוחד. להערכתנו, נתון זה אינו משקף את תמונת התחלואה האמיתית".

 

חולים במצב קשה ובינוני:

 

 

חולים פעילים מול מחלימים:

 

 

 

10:45 - מחלקים חבילות סיוע לקהילת הנגנים

 

איגוד המוזיקאים הישראלי ועילם, העמותה לזכויות מוזיקאים מבצעים, מחלקים בימים אלה חבילות סיוע לקהילת הנגנים הישראלים שלא עובדים כבר למעלה מחמישה חודשים. עילם חילקה בשבועות האחרונים מקדמות תמלוגים בסכום של כ- 2,000,000 שקל על חשבון תמלוגי השנה החולפת .

 

לקראת החגים יוענקו מענקים בסך 5000 שקל למוזיקאים הוותיקים שיצאו לגמלאות ובסך הכל יחולקו כ- 500 אלף שקל.

 

דני גוטפריד יו"ר איגוד המוסיקאים ומנכ"ל עילם מסר כי בימים הקרובים יחולקו גם מענקים מיוחדים למוזיקאים שמצבם קשה במיוחד ופנו לאיגוד בבקשה לעזרה מיוחדת . "התקופה הזו היא הקשה ביותר הזכורה לי מאז הקמת האיגוד לפני כ 40 שנה אנחנו פועלים בנחישות בשיתוף עם איגודי האמנים האחרים במטרה למזער את נזקי חברינו ובמטרה לפתוח מהר ככל שניתן את שוק המוזיקה", מסר.

 

מחאת האמנים מחאת האמנים צילום: יריב כץ

 

איגוד המוזיקאים הישראלי ועילם מטפלים בלמעלה מ-2000 מוזיקאים מקצועיים המועסקים על ידי תיאטרונים, מפיקי מופעים, מפיקי סרטי קולנוע ווידאו, משדרים למיניהם (רדיו וטלוויזיה) ,חברות תקליטים ועוד, וכן מוזיקאים המועסקים על פי הסכמים קיבוציים ואישיים במסגרת תזמורות סימפוניות וקאמריות. (מאיה נחום שחל)

x