שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פרסום ראשון

בגלל רפורמת תעריפי המוניות: משרד הביטחון יחפש ספקים חדשים

בעקבות הרפורמה שהובילה לייקור של חלק מהנסיעות - בעיקר בקווים הבינעירוניים - הוחלט במשרד על פרסום מכרז חדש המתייחס לחלוקת נסיעות לפי מסלולי התעריפים החדשים של משרד התחבורה. משרד הביטחון נחשב ללקוח ענק של שירותי מוניות

תומר הדר ואודי עציון 09:2602.08.20

רפורמת תעריפי המוניות מובילה את משרד הביטחון לפרסם קול קורא לקראת מכרז חדש לאספקת שירותים בתחום - כך עולה מנוסח מסמכים שהפיץ משרד הביטחון בקרב מפעילי מוניות שונים, אשר מודיעים על בחינה של מכרז עתידי. משרד הביטחון נחשב ללקוח ענק של שירותי מוניות.

 

 

 צילום: תומריקו

 

בחודש מרץ האחרון אושרה רפורמת תעריפי המוניות - רפורמה שעיקריה מבוססים על שינוי של הגדרות תעריפי הנסיעות. השינוי עצמו מחלק בפועל את כל הנסיעות במוניות לשלושה תעריפים שונים: תעריף ראשון לשעות היום, תעריף שני לשעות הלילה ותעריף שלישי מימי חמישי ועד תום סוף השבוע.

 

במסגרת הרפורמה, מחיר הנסיעה ההתחלתי במונית הוזל, זאת לצד ביטול תוספת נוסע שלישי. במקביל בוטל גם תעריפון הנסיעות הבינעירוניות - אשר מחושבות כעת לפי מונה.

 

יצוין כי מטבע הדברים, שינוי זה יצר ייקור של חלק מהנסיעות, בעיקר בקווים הבינעירוניים. מסיבה זו הוחלט במשרד הביטחון על פרסום המכרז החדש - אשר מתייחס לחלוקת נסיעות לפי מסלולי התעריפים החדשים של משרד התחבורה. המסלול הראשון המוגדר לפי לשון מסמכי משרד הביטחון הוא מסלול תעריף ראשון (כמוגדר ברפורמה) של נסיעות מחמש בבוקר ועד תשע בערב; התעריף השני חל מתשע בערב ועד חמש וחצי בבוקר; ואילו התעריף השלישי, זה שמשרד התחבורה מגדיר כתעריף ימי חמישי עד שבת, מוגדר על ידי משרד הביטחון כתעריף "מונית למקרה חירום" - עליו ישלם משרד הביטחון עוד 150 שקל מעבר לעלות הנסיעה.

 

בנוסף מציע משרד הביטחון תנאים נוספים לזוכה הפוטנציאלי, כמו למשל היכולת להפעיל את המונה כבר בתחנה כאשר המונית תיסע ליעדים המרוחקים מעל 50 קילומטר מנקודת האיסוף, כמו גם נשיאה מלאה של עלויות כבישי אגרה.

x