בארץ

השר רפי פרץ הודיע כי אובחן כחולה קורונה

השר לענייני ירושלים רפי פרץ אמר כי "עם צאת השבת התברר לצערי כי יצאתי חיובי לבדיקת קורונה שעשיתי ביום שישי. ‏מרגיש כרגע טוב"; מאז אתמול אחר הצהריים נפטרו 14 ישראלים שנדבקו בנגיף הקורונה. אתמול אובחנו 1,358 מאומתים חדשים ופוענחו 22,890 בדיקות

ynet 21:4601.08.20

השר לענייני ירושלים ומורשת רפי פרץ הודיע הערב (שבת) כי אובחן כחולה קורונה. הוא השר השני בממשלה שחלה בקורונה. קדם לו יעקב ליצמן שחלה בקורונה כשכיהן כשר הבריאות בממשלה הקודמת.

 

"עם צאת השבת התברר לצערי כי יצאתי חיובי לבדיקת קורונה שעשיתי ביום שישי. ‏מרגיש כרגע טוב ומאחל רפואה שלמה לכל חולי ישראל", אמר השר רפי פרץ בציוץ.

 

 

רפי פרץ רפי פרץ צילום: AP

 

משרד הבריאות עדכן הערב (שבת) כי מאז אתמול אחר הצהריים נפטרו 14 ישראלים שנדבקו בנגיף הקורונה. אתמול אובחנו 1,358 מאומתים חדשים ופוענחו 22,890 בדיקות.

 

מאז פרוץ המגפה נפטרו 526 ישראלים. 328 מהחולים במצב קשה, 95 מונשמים.

 

 

פרופ' רן בליצר, ראש הצוות של פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו, ניתח בצהריים את מצב הקורונה בישראל בימים האחרונים, הזהיר מפני החורף המתקרב והבהיר כי ההתייצבות במספר הנדבקים היומי עדיין שברירית ולא מאפשרת הקלות בקרוב.

   

 

"320 חולים במצב קשה מאושפזים כעת בבתי החולים", כתב בליצר בטוויטר. "התגובה של רבים למספר הזה היא משהו כמו לא טוב, אך לא נורא. האמת היא שכמעט 1,000 חולים קשים נוספו ביולי, לעומת 100 ביוני", הסביר. "כ-200 כבר נפטרו החודש (10 נפטרים ביום כעת!), ומאות החלימו תחת טיפול מסור.

 

חבר הצוות לטיפול במגפות אמר כי נכון לעכשיו ניתן לערוך שני סוגים של תחזיות. הראשון, הערכה של מספר החולים הקשים החדשים בשבוע הקרוב על בסיס נתוני השבוע שעבר, ומודל נוסף של נדבקים או מתים לטווח של חודש. עם זאת, כתב בליצר כי ״אלו (הסוג השני, לטווח ארוך) מודלים עם טווח שגיאה עצום, ובפועל, עצם הצגתם מביא לרוב לתגובה המונעת את התממשותם".

 

אתמול פרסם משרד הבריאות לראשונה באופן רשמי את נתוני התחלואה המלאים של השכונות בירושלים, ואלו מלמדים על התפרצות חמורה במגזר החרדי והערבי. מתחילת המגפה נדבקו בירושלים 11,879 תושבים, 4,500 איש יותר מהעיר השנייה ברשימה, בני ברק. גם מספר החולים הפעילים בירושלים - 4,096 - הוא הגבוה ביותר בארץ, יותר מפי שניים מאשר בבני ברק.

x