$
בארץ

פרסום ראשון

אחרי הביקורת: פרופ' גמזו "מתנצל" בפני עובדי משרד הבריאות

פרויקטור הקורונה ביקש מאנשי משרד הבריאות "להימנע מלהתעסק באמירות תקשורתיות וברגישויות מיותרות" - אך לא חזר בו מהביקורת שמתח על אופן הטיפול במגיפה; בכיר במשרד: "גמזו זרק לפח כל מה שעשינו בשישה חודשים; הוא לא יכול לבטל את כולנו"

אדריאן פילוט 16:2001.08.20

פרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו, פרסם לפני זמן קצר "מכתב התנצלות" לכלל עובדי משרד הבריאות, על רקע הביקורות הקשות שהשמיע בכלי התקשורת, ובעיקר במסיבת העיתונאים שכינס בסוף השבוע האחרון, בה טען כי המשרד כשל בטיפול במגיפה, בין השאר בכל הנוגע לחקירות אפידמיולוגיות.

 

"כפי הידוע לכם, מוניתי ע"י ראש הממשלה נתניהו ושר הבריאות אדלשטיין לנהל את המאבק בנגיף הקורונה. נעניתי בחיוב ללא שאלות, עזבתי זמנית את ניהול המרכז הרפואי ת"א לטובת שירות המדינה", כותב גמזו. "למולי ניצבת מטרה אחת בלבד - הפחתת תחלואת הקורונה, והאמצעי העיקרי לכך הינו ביצוע מקצועי ומהיר, תוך הגדלת אמון הציבור. כל שיקול אחר מלבד הפחתת התחלואה, הוא שולי.

 

"לעתים המעשים, ההחלטות המהירות והפרשנות התקשורתית, עלולים להפריע לעשייה. אנא מכם הימנעו מלהתעסק באמירות תקשורתיות וברגישויות מיותרות. אני מתנצל מראש על כל תחושת פגיעה".

 

רוני גמזו רוני גמזו צילום מסך: לע"מ

 

גמזו ציין כי "אני מרוכז בעשייה משותפת ומהירה עם מנכ"ל המשרד ושר הבריאות. בעת הזו העיניים של כולנו צריכות להיות נשואות למטרה אחת ויחידה - מיגור המגיפה והחזרת אורח החיים הבריא והתקין לאזרחי המדינה, עבודה ופרנסה למובטלים".

 

גמזו, ששימש בעבר מנכ"ל משרד הבריאות, סיכם: "אני אוהב את המשרד ואתכם ומוקיר מאוד את הנהלת המשרד. תרומתכם והתגייסותכם האישית חשובות ביותר להצלחה ולעמידה באתגר הגדול הניצב בפנינו".

 

בכיר במשרד הבריאות אמר: "איך הוא לא מתבייש. כל מה שעשינו בשישה חודשים הוא זרק לפח. אנו בעד להעביר את הביצוע לצבא, אבל הוא לא יכול לבטל את כל הידע שלנו.

 

"אתה לא יכול לבטל את כולנו ולהגיד מול ראש הממשלה - 'עובדי משרד הבריאות נכשלו'. מה הוא חושב שיקרה עכשיו? שהוא יכול להעלים אותנו? למה אתה יוצא ככה על אנשי המערכת? אתה עוד צריך אותנו".

 

הבכיר הודה כי בימים האחרונים התקבלו אינספור טלפונים של גורמים שונים במשרד שדרשו כי גמזו יתנצל ובעיקר שיפסיק את מה שהם הגדירו כהשתלחות באנשי המשרד.

 

"אין ספק שדברים צריכים להתנהל אחרת. אבל אי אפשר להתבטא ככה. הדברים מאוד פגעו בעובדים ובעיקר באחיות האפידמיולוגיות, במחזות ובנפות שברור כי הוא עדיין צריך אותן. אנחנו עדיין בתוך האירוע", אמר הבכיר. "יש כבר יותר מדי אנשים עם בטן מלאה עליו"

 

 

x