$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

אלביט מחזירה את כרטיס ההטבות סיבוס לעובדים מהבית

אחרי שעצרה החברה את ההטבה לאלפי העובדים שעברו לעבוד מהבית בעקבות מגיפת הקורונה - כעת הוחלט להחזיר את סבסוד ארוחת הצהריים לכלל העובדים כפי שהיה בעבר

מעין מנלה 19:1429.07.20

חברת אלביט החליטה להחזיר את כרטיס ההטבות סיבוס לכל עובדיה כפי שהיה לפני התפרצות מגיפת הקורונה. לפני שלושה שבועות נודע לכלכליסט כי החברה עצרה את הטבת התשלום עבור ארוחת הצהריים לעובדים שעברו לעבוד מהבית בעקבות המגיפה.

 

 

 

על פי הערכות, מדובר בהטבה שרלוונטית לאלפי עובדים ושווה מיליוני שקלים לחברה הישראלית. הקיצוץ בהטבת האוכל נעשה בשני שלבים: בשלב הראשון החברה הפסיקה באמצע חודש מרץ את ההטבה שהוחזרה עם שובם של רבים מעובדי החברה למשרדים. אלא שעם התעוררות הגל השני והמעבר של עובדים רבים לעבודה מהבית אלביט ביטלה את ההטבה בשנית. 

בוצי מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט בוצי מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט אסף שילה, ישראל סאן

 

 

באפריל האחרון הוציאה החברה, שמעסיקה 12 אלף עובדים, 300 מעובדיה לחל"ת, בהם כ־100 מעובדי אל־אופ. בין היתר, הוצאו לחל"ת אנשי שיווק ותמיכה טכנית שעובדים מול לקוחות בחו"ל. 98% מעובדי החברה כבר הוחזרו מחל"ת ולאחרונה ויתרה החברה על מענק של 2 מיליון שקל מהמדינה שהגיע לה עקב החזרת עובדיה מחל"ת.

 

מהחברה נמסר: "לאלביט כ-12 אלף עובדים בישראל והסיבוס ייפתח למימוש מהבית לכל העובדים שיעבדו מהבית. הסיבה שהסיבוס לא חל על כל 12 אלף העובדים היא שיש מספר לא מועט של עובדים שחייבים להמשיך ולעבוד מאתרי הייצור וההנדסה בשל היות אלביט מפעל חיוני. כמובן שמי שממשיך לעבוד באתרי החברה ממשיך לקבל שירותי הסעדה בהתאם להנחיות הקורונה".

 

אלביט מערכות פועלת לפיתוח וייצור נשק, אלקטרוניקה ואלקטרו-אופטיקה לתעשיות הביטחוניות באמצעות מפעלי ייצור של חברות התעשייה הצבאית, עשות, אל-אופ ו-אלישרא. החברה נסחרת בבורסות תל אביב ונאסד"ק ארה"ב בשווי 5.8 מיליארד דולר. בחודש מאי האחרון דיווחה החברה על הכנסות של 1.07 מיליארד דולר ב־3 החודשים הראשונים של השנה - עלייה של 5% ביחס לרבעון המקביל אשתקד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x