$
בארץ

חוק המענק לכל אזרח אושר בכנסת; הכסף יועבר החל מיום ראשון

מליאת הכנסת אישרה את תוכנית הסיוע הכלכלי, במסגרתה כל תושב מעל גיל 18 יהיה זכאי למענק בגובה 750 שקל, ומענק נוסף של 500 שקל בעבור כל ילד עד לילד הרביעי במשפחה. החל מהילד החמישי ינתן מענק בגובה 300 שקל לכל ילד נוסף. לפי הביטוח הלאומי, המענקים עבור ילדים יועברו כבר ביום ראשון הקרוב

צבי זרחיה 15:0429.07.20

מליאת הכנסת אישרה היום (ד') בצהריים את תוכנית הסיוע הכלכלי, במסגרתה כל תושב מעל גיל 18 יהיה זכאי למענק בגובה 750 שקל, ומענק נוסף של 500 שקל בעבור כל ילד עד לילד הרביעי במשפחה. החל מהילד החמישי ינתן מענק בגובה 300 שקל לכל ילד נוסף.

 

מקבלי קצבאות התלויים במבחן הכנסה - כגון נכות, הבטחת הכנסה, השלמת הכנסה, סיעוד, מזונות, ניצולי שואה נצרכים, עולים נזקקים, ואוכלוסיות נצרכות נוספות - יהיו זכאים למענק כפול עבורן, משמע סכום חד פעמי של 1,500 שקל.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כץ ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כץ צילום: אבי כהן

 

חיילים או משרתי שירות לאומי שהשתחררו או עתידים להשתחרר במהלך שנת 2020 יהיו זכאים לתוספת של 500 שקל, כך שסך המענק שלהם יעמוד על 1,250 שקל.

 

בעלי הכנסות גבוהות העולות על 651 אלף שקל בשנה (החייבים במס לפי שנת 2018), לא יהיו זכאים למענק בעבור עצמם אך יקבלו מענק עבור שאר בני המשפחה, ככל שאלה עומדים בתנאי הזכאות.

 

המענק ישולם באופן אוטומטי לכל מקבלי קצבאות הביטוח הלאומי השונות. יתר הזכאים יוכלו להירשם באתר הביטוח הלאומי בצירוף פרטי חשבון הבנק שלהם ולקבל את המענק עם תום השלמת הפרטים. את הבקשה יהיה ניתן להגיש עד 24 חודשים מיום תחילת החוק.

 

בנוסף, הופחת מס הרכישה לרוכשי דירה שניה ומעלה.

 

מוקדם יותר היום נמסר מהביטוח הלאומי כי במידה והחוק יעבור היום בכנסת, מענקי הקורונה לילדים מתחת לגיל 18 ייכנסו לחשבונות הבנק של הזכאים לקצבת ילדים רגילה כבר ביום ראשון הקרוב. מדובר בפעימה הראשונה של חלוקת המענק, שתימשך באופן שוטף עד להשלמתה.

x