$
בארץ

פגישת גנץ-כץ במטרה לסיים את משבר התקציב הסתיימה ללא תוצאות

גנץ ממשיך להתנגד לתקציב חד-שנתי ודורש לעמוד בהסכם הקואליציוני לפיו ייקבע תקציב דו-שנתי. כץ דורש מנתניהו להעלות ביום ראשון לאישור הממשלה הצעת תקציב חד שנתי לשנת 2020

צבי זרחיה 15:5429.07.20

פגישתם בצהריים של יו"ר כחול לבן בני גנץ עם שר האוצר ישראל כץ בניסיון לקדם את משבר התקציב הסתיימה בלא תוצאות. גנץ ממשיך להתנגד לתקציב חד-שנתי ודורש לעמוד בהסכם הקואליציוני לפיו ייקבע תקציב דו-שנתי. בישיבה השתתף גם שר המשפטים אבי ניסנקורן.

 

 

 

כץ דרש הבוקר מרה"מ בנימין נתניהו להעלות ביום ראשון הקרוב לאישור הממשלה את אישור התקציב לשנת 2020. נתניהו צריך לקבל החלטה אם הוא מעלה לישיבת הממשלה ביום ראשון את הצעת התקציב בניגוד להסכם הקואליציוני אם לאוו.

 

בראיון לאריה גולן ברשת ב' אמר שר האוצר, ישראל כץ, "בכוונתי להניח ביום ראשון על שולחן הממשלה תקציב חוק הסדרים ורפורמות. תקציב מהיר שיסייע עכשיו. התקציב כבר מוכן. הכנו אותו עם כל הגורמים המקצועיים במשרד האוצר. צריך לאשר אותו ולגבי כל הוויכוח הפוליטי יש לאחות את העניין. מדינת ישראל לא יכולה להתנהל עם רגל אחת. מפתחים את הרגל לסיוע לקורונה אבל צריך תקציב וחוק הסדרים שיאפשר למדינת ישראל להגיע לנקודה גבוהה יותר. אם לא נעשה זאת נשאר צולעים על רגל אחת והולכים על רגל אחת. זה מה שהנהגה אחראית צריכה לעשות וזה מה שהציבור מצפה".

 

 אם הכנסת לא תאשר את התקציב לשנת 2020 עד 25 באוגוסט היא תתפזר והבחירות יערכו בנובמבר 2020. ח"כ צבי האוזר (דרך ארץ) גיבש הצעת חוק שתאפשר לדחות את אישור התקציב עד 3 בדצמבר 2020. בנתיים כחול לבן והליכוד טרם השיבו אם יתמכו בהצעת החוק.

 

מימין שר האוצר ישראל כץ, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון וראש הממשלה החלופי בני גנץ מימין שר האוצר ישראל כץ, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון וראש הממשלה החלופי בני גנץ צילומים: דנה קופל, אוליבייה פיטוסי, עמית שעל

 

לגבי העלאת הנושא בישיבת הממשלה - לפי ההסכם הקואליציוני בין הליכוד לכחול לבן סדר היום של הממשלה נקבע במשותף על ידי נתניהו וגנץ. השאלה אם נתניהו ירצה להעלות את הצעת התקציב לממשלה בניגוד להסכם וחרף התנגדותו של גנץ.

 

 

 

x