$
בארץ

עובדי ארקיע יפגינו מחר נגד הבעלים האחים נקש: "לא ממהרים להוציא את החברה מהמשבר"

העובדים, שנמצאים בחל"ת, דורשים כי ארקיע תחזור להפעיל את הקו לאילת, זאת לאחר שהיא מושבתת מאז חודש מרץ

נווית זומר 19:2128.07.20

עובדי ארקיע יפגינו מחר (ד') נגד בעלי החברה, האחים נקש, שלא מראים, לטענתם, נכונות להפעלת החברה. העובדים דורשים כי ארקיע תחזור להפעיל את הקו לאילת, זאת לאחר שהיא מושבתת מפעילות החל מחודש מרץ. מחר יתקיים בוועדת הכלכלה דיון על מצב התעופה בישראל.

 

 

 

לפני משבר הקורונה ארקיע החזיקה 70% מהקו לאילת שכיום ישראייר מפעילה אותו לבדה, בסיוע כספי מהמדינה. העובדים, שמחזיקים 30% ממניות ארקיע יפגינו מחר מול בית אמפא בהרצליה שבבעלות האחים נקש.

 

אבי נקש אבי נקש

 

מהעובדים נמסר שארקיע פועלת בניגוד לשאר חברות התעופה שמשמרות פעילות. לדבריהם, "בעלי ארקיע לא ממהרים להוציא אותה מהמשבר" בהפגנה ישתתף גם אבי אדרי, יו"ר ארגון עובדי התחבורה בהסתדרות שתומכת בעובדי ארקיע.

 

יש לציין כי למרות שהחברה ובעליה קיבלו אישור להלוואה בגובה של כ-100 מיליון שקל בערבות מדינה 75%, ארקיע טרם התקדמה במימוש ההלוואה.

 

במקביל ממשיך חילוף המכתבים בין אל על למשקיע החרדי אלי רוזנברג. היום שלח בא כוחו מכתב לדירקטוריון אל על, בדרישה לזמנו מיד כדי שישיב על שאלות הסוגיות שלא היו נהירות לדירקטוריון בהצעת הרכש של רוזנברג. המכתב נשלח כתגובה למכתבו של עו"ד דורי קלגסבלד, שנשלח אתמול לרוזנברג, בשם דירקטוריון אל על ובו הוא מפקפק ברצינותו וביכולת שלו לרכוש את אל על, כשהוא מטיל ספק בכך שאלי, תלמיד הישיבה בן ה- 26 הוא הקונה האמיתי ולא אביו, תושב ארה"ב, איש העסקים קני רוזנברג. במכתב נכתב "הצעתנו להזרמה מיידית של 75 מיליון דולר כנגד הקצאה של 44.99% לא תלויה ולא מותנית בשום דבר". אך לא לא הגיו לגופן של הטענות.

x