$
בארץ

המחליפה של סדצקי: ד"ר שרון אלרעי, סגנית מנהל בי"ח כרמל

ד"ר אלרעי היא מומחית בפנימית ובבריאות הציבור, סיימה התמחות במחלות זיהומיות ומסיימת בימים אלו התמחות במנהל רפואי. השר אדלשטיין: "חיזוק משמעותי למערך שירותי הבריאות במשרד ולפעולות לקטיעת שרשרת ההדבקה"

שירות כלכליסט 11:4328.07.20
שר הבריאות יולי אדלשטיין ומנכ"ל משרדו פרופ' חזי לוי החליטו היום (ג') על מינויה של סגנית מנהל בית החולים כרמל, ד"ר שרון אלרעי, לתפקיד מ"מ ראש השירות לבריאות הציבור במקום פרופ' סיגל סדצקי. המינוי אושר על ידי נציב שירות המדינה.

 

ד"ר שרון אלרעי ד"ר שרון אלרעי צילום: דובר משרד הבריאות

 

ד"ר אלרעי היא בעלת תואר דוקטור לרפואה (MD) בהצטיינות מהפקולטה לרפואה של הטכניון בחיפה, תואר (MPH) מוסמכת בבריאות הציבור מטעם The Dartmouth Institute, Dartmouth College בארצות הברית ותואר במנהל עסקים (MBA) אותו סיימה בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב. היא בוגרת תכנית ענבר היוקרתית להכשרת מנהלים במערכת הבריאות הציבורית. ד”ר אלרעי מומחית בפנימית ובבריאות הציבור, סיימה התמחות במחלות זיהומיות ומסיימת בימים אלו התמחות במנהל רפואי.

 

בשנים 2013-2010 שימשה אלרעי כאפידמולוגית הראשית של מדינת ניו המפשייר (New Hampshire State Epidemiologist). במסגרת תפקידה הייתה הגורם המנחה והמפקח בנושא בריאות הציבור, בהיבט של מחלות זיהומיות במדינת ניו המפשייר, אחראית לחקירת התפרצויות מחלות זיהומיות, ושימשה גורם מקשר בין משרד הבריאות בניו המפשייר לבין המרכזים לבקרת מחלות ולמניעתן (CDC). אלרעי גם הובילה את נושא האיכות במשרד הבריאות, כולל פיתוח פלטפורמה אינטרנטית להצגת נתוני בריאות הציבור (New Hampshire Health WISDOM) .

 

שר הבריאות אדלשטיין מסר: "ד"ר שרון אלרעי מהווה חיזוק משמעותי למערך שירותי הבריאות במשרד ולפעולות לקטיעת שרשרת ההדבקה. בכך היא מצטרפת לשני חיזוקים משמעותיים נוספים שהבאתי בשבועות האחרונים: מנכ"ל המשרד פרופ' לוי והפרויקטור פרופ' גמזו. אני בטוח ששלושתם יחד, כאחראים – כל אחד בתחומו – על המאבק בנגיף הקורונה, יביאו בשורה לאזרחי ישראל בפעילות אינטנסיבית אל מול הקורונה".

 

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי: "ד"ר אלרעי תוכל לתרום רבות מניסיונה העשיר ויחד עם הנהלת משרד הבריאות והרופאים, הרופאות והאחיות במחוזות, תחזק הן את הלחימה במגיפת הקורונה והן את הטיפול בפרט בתחומי עיסוקה"

x