$
בארץ

מסתמן: ישראלים שיחזרו ממדינות ירוקות - יישהו בבידוד חמישה ימים בלבד

על פי עיקרי מתווה חדש, שקיבל אור ירוק מראש הממשלה ונידון בין המל"ל, משרד הבריאות ומשרד התחבורה, ישראלים לא יצטרכו לשהות 14 יום בבידוד ובלבד שיחזרו ממדינות בהן תחלואת הקורונה נמוכה. עם זאת לא מדובר ביישום מיידי

נווית זומר 19:5726.07.20

שמץ של תקווה: ישראלים שיחזרו לארץ ממדינות ירוקות בהן תחלואת הקורונה נמוכה, ישהו חמישה ימים בלבד בבידוד, במקום ארבעה עשר יום, אלו עיקרי המתווה החדש, שקיבל אור ירוק מראש הממשלה נתניהו ונידון בין המל"ל, משרד הבריאות ומשרד התחבורה.

 

 

 

עם זאת, לא מדובר בישום מיידי. המתווה עדיין לא אושר ואזרחי ישראל, בה התחלואה גבוהה, אינם רצויים כעת במדינות רבות כולל קפריסין ויוון, למעט טורקיה שמקבלת את התיירים הישראלים לאחר בדיקת חום והצהרת בריאות.

 

בידוד של 5 ימים במקום 14 בידוד של 5 ימים במקום 14

 

 

ברוב מדינות אירופה יזדקקו הישראלים לבידוד מיד לאחר הנחיתה ובחלקן -  כלל לא מעוניינים בכניסה של בעלי דרכון ישראלי.

 

גורם בכיר בענף התעופה אמר, "זה מתווה מגירה, שיהיה ישים כאשר התחלואה בישראל תרד, אמנם עדיין זה לא קורה, אבל טוב שהמדינה תערך למצב, לכשיקרה". בכיר בענף התיירות אמר,  "מרוב מתווים, אנחנו כבר מבולבלים. להערכתי, עד אחרי החגים לא יקרה כלום והשמיים לא ייפתחו".

 

בינתיים מחוייבים אזרחי ישראל החוזרים לארץ מכל יעד שהוא, ל-14 יום בידוד, תוכניות שפורסמו לטיסות ביולי-אוגוסט למונטנגרו ומדינות אחרות שנחשבו ירוקות בוטלו משום שחלקם, כמו בישראל הפכו בנתיים לאדומות, במקביל עדיין אסורה כניסה של זרים לישראל, שפירושו שאין תיירות נכנסת, למעט, תלמידי ישיבות ותלמידות אולפנה, סטונדטים ומשתתפי מסע ותגלית זאת על פי החלטת שר הפנים דרעי שהחריג בשבוע שעבר את הנ"ל.

x