$
בארץ

פארסת הפרויקטור: גבי ברבש מוותר על ניהול משבר הקורונה

הפרופ' שהיה המועמד המסתמן לתפקיד הפרויקטור לניהול המשבר החליט לפרוש עוד בטרם מונה רשמית. במשרד הבריאות מנהלים מגעים עם מועמדים אחרים לתפקיד. ברבש מסר: "אמשיך לתת כתף ולסייע במאמץ הלאומי החשוב הזה בדרכים שונות, כשם שעשיתי מאז שהתפרץ הנגיף"

שירות כלכליסט ו-ynet 23:5222.07.20

פרופסור גבי ברבש הודיע הערב (רביעי) כי הוא מוותר על תפקיד פרויקטור הקורונה. ל-ynet נודע כי במשרד הבריאות מקיימים מגעים עם מועמדים אחרים לתפקיד.

 

לדברי גורם במשרד הבריאות, הסיבה לוויתור על התפקיד היא מחלוקת שהייתה בין הצדדים באשר לאופן ניהול המשבר.

 

 

 

הגורם המרכזי שמעכב את המינוי הוא חלוקת הסמכויות בתפקיד - כאשר השר יולי אדלשטיין ומנכ"ל המשרד לוי יצטרכו לוותר על כמה מתחומי האחריות שלהם לטובת ברבש. בכיר במשרד הבריאות אמר הערב כי הוא מקווה שמינויו של ברבש ייצא לפועל, אך כאמור הוא ויתר על התפקיד.

 

רק בשבועות האחרונים התגבשה ההחלטה למנות פרויקטור שירכז את הסמכויות לניהול המשבר, לאחר זמן רב שניכר הצורך בתפקיד כזה. פרופ' ברבש הספיק לבקר היום בלשכת הבריאות בתל אביב ובדק כיצד נערכות חקירות אפידמיולוגיות.

 

בין המועמדים שהוצעו בעבר לתפקיד נמנים גם הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט והאלוף במיל' רוני נומה, אך מינויים אלה לא צלחו.

 

 

פרופ' גבי ברבש פרופ' גבי ברבש צילום: אוראל כהן

 

 

ברבש מסר הערב: "נגיף הקורונה מציב את מדינת ישראל בפני אחד האתגרים המורכבים בתולדותיה. עוד מראשית האירועים סברתי שבאירוע עם כל כך הרבה משתנים , שבו עדיין רב הנסתר על הגלוי, ישנה חשיבות עליונה בריכוז כלל הכוחות תחת מעטפת ניהולית אחת שתמקד את המאמץ הלאומי הנדרש להתמודדות בסדר גודל שכזה.

 

"עבורי, התגייסות אישית לנושא היתה עניין מובן מאליו, ומשהגיעה לפתחי הצעה לבחון את הדרך הנכונה להשתלב באופן רשמי במאמץ הזה, האמנתי שיש לדון בה בכובד ראש. כל מי שעוסק בתחום הרפואה הציבורית יודע שזמן הינו מרכיב קריטי בניהול מערכה מסוג זה.

 

"בימים האחרונים דנתי עם ראש הממשלה, שר הבריאות ואחרים, בדרכים בהם נכון לנהל את המאמץ הלאומי הזה ומרגע שנראה שאיננו מתכנסים לכדי החלטה - אני סבור שיש לפנות את הדרך למקבלי ההחלטות להמשיך ולדון בנושאים הדחופים שעומדים על הפרק, ולא בנושאים פרסונליים.

 

"אני מבקש להודות לראש הממשלה ולשר הבריאות על עצם פנייתם אלי. הצלחתה של מדינת ישראל במערכה מול נגיף הקורונה תלויה באמת בכל אחת ואחד מאיתנו. אני אמשיך לתת כתף ולסייע במאמץ הלאומי החשוב הזה בדרכים שונות, כשם שעשיתי מאז שהתפרץ הנגיף".

x