$
בארץ

CIM GROUP האמריקאית תשקיע 40 מיליון דולר באקופיה

החברה מנהלת אלפי נכסי נדל"ן בארה"ב, וההשקעה בחברה הישראלית נועדה לפתח את יכולת ייצור החשמל הסולארית, עם הפתרונות הרובוטיים של אקופיה שמונעים הצטברות לכלוך ואבק על גבי פאנלים סולאריים

ליאור גוטמן 10:1922.07.20
חברת CIM GROUP האמריקאית הכריזה הבוקר (ד) על השקעה של כ-40 מיליון דולר באקופיה הישראלית. CIM GROUP מנהלת אלפי נכסי נדל"ן בארה"ב, כאשר הבחירה באקופיה נועדה לפתח את יכולת ייצור החשמל הסולארית עם אפשרות תחזוקה וניקיון אופטימאלים, אותם מספקת אקופיה.

 

ז'אן סממה מנכ"ל אקופיה ז'אן סממה מנכ"ל אקופיה

 

 

ז'אן סממה, מנכ"ל חברת אקופיה, מסביר שההשקעה תאפשר לאקופיה להמשיך ולצמוח לשווקים אלו, כמו גם להמשיך ולקדם פיתוחים טכנולוגיים חדשניים הקשורים לאוטמציה ועיבוד מידע. אקופיה מספקת כיום פתרונות רובוטיים שמונעים הצטברות לכלוך ואבק על גבי פאנלים סולארים, זאת ללא שימוש במים ואו בכוח אדם. התחזוקה והניקוי מאפשרים למתקנים סולארים למצות את יכולת ייצור החשמל שלהם, שמקורה בשמש. החברה התקינה את המוצרים שלה בשדות סולאריים בהספק של למעלה מ – 2,500 מגהוואט, כאשר בין לקוחותיה ניתן לציין את חברות האנרגיה Engie, EDF, Actis, Fortum Brookfield.

 

 

אקופיה אקופיה

 

 

ג'ניפר גאנדין, שותפה ב-CIM GROUP, מסכמת שהם זיהו באקופיה זרז משמעותי במעבר של התעשיה לאוטומציה מלאה. "בהמשך לתהליכי חקר שוק ובדיקות נאותות מעמיקים, מצאנו את אקופיה כחברה המובילה בעולם בתחום הרובוטיקה לאנרגיה הסולארית, שתוביל מהפכה בתחום האוטומציה", הוסיפה.

 

קבוצת הראל ביטוח ופיננסים הייתה מבין המשקיעים הראשונים בחברה יחד עם בתי ההשקעות Swarth, GlenRock ו-Gandyr). הראל השקיעה 12.5 מ' דולר בשנתיים וחצי האחרונות והייתה המממנת העיקרית של החברה בשנים אלה, והיא בעלת המניות השניה בגודלה בחברה עם אחזקות של כ-16 אחוז.

x