$
בארץ

פריצת דרך לקראת הסכם עם העובדים הסוציאליים

ביום ה-16 לשביתת העובדים הסוציאליים ולאחר מפגן מחאה מרשים בתל אביב, הושגו הסכמות בפגישה בין שר האוצר, שר הרווחה, יו"ר ההסתדרות ויו"ר איגוד העובדים הסוציאליים. ביום ראשון תגובש מסגרת תקציבית להסכם

ynet 21:5121.07.20
לאחר 16 ימי שביתה ומחאה בכל רחבי הארץ, נרשמה הערב (יום ג') פריצת דרך לקראת הסכם עם העובדים הסוציאליים. בפגישה שהתקיימה במשרד האוצר, גובשו עקרונות לקראת סיכום הפרטים. בין היתר הוסכם בין שר האוצר ישראל כץ לראש הממשלה בנימין נתניהו כי ביום ראשון הקרוב תוגש לממשלה הצעת החלטה לגיבוש מסגרת תקציבית להסכם.

מחאת העובדים הסוציאליים
מחאת העובדים הסוציאליים צילום: דנה קופל

 

מלבד כץ השתתפו בפגישה שר הרווחה איציק שמולי, סגן שר האוצר יצחק כהן, יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים בהסתדרות ענבל חרמוני והצוותים המקצועיים במשרד האוצר.

 

בצהריים חסמו אלפי עובדות ועובדים סוציאליים את התנועה ברחוב אבן גבירול במרכז תל אביב. יו"ר הסתדרות העובדים בר-דוד הודיע היום כי אם לא ייפתר המשבר, ענפים נוספים במשק יצטרפו לשביתה לאות הזדהות.

 

יו"ר איגוד העובדות הסוציאליות ענבל חרמוני אמרה היום: "16 ימים אין מי שיעזור לאישה נפגעת אלימות לצאת מהמקום שבו היא נמצאת בסכנת חיים. 16 ימים אין מי שיסייע לילדים בסיכון, לקשישים בבידוד, אין מי שיכתוב הסדרי ראייה, וזוגות שמתגרשים ומשתמשים בילדים שלהם אחד נגד השנייה ממשיכים לעשות זאת באין מפריע. אנחנו לא מוכנות לוותר, לא מוכנות להסתפק בפירורים, נגמרו הימים האלה. מאות ואלפי מקרים לא מטופלים.

 

"הפייק ניוז שיש פה שירותי רווחה מתפקדים בישראל חייב להיפסק", הוסיפה חרמוני, "הבוקר ראיתי ששר האוצר אמר שהוא הציע לנו הצעות ושנציגות העובדים דחתה אותן. בואו נעמיד דברים על דיוקם: ראשית, אני בהחלט מעריכה את שר האוצר, ההתערבות שלו אפשרה לנו להגיע במשא ומתן עד כדי נקודה מסוימת, זה אכן מוערך. אבל, מאז יום ראשון לא מדברים איתנו. מציעים לנו תוספות זעומות, ולזה אנחנו אומרות - לא. ראש הממשלה הזכיר מספר פעמים במסיבות עיתונאים שיוקצה כסף לעובדים והעובדות הסוציאליות, ואני רוצה לומר לו - במשרד האוצר עוצמים את העיניים, אוטמים את האוזניים, סוגרים את פיהם, הכול כדי שהנושא הזה לא יטופל וכדי שלא יהיו שירותי רווחה בישראל. משרד האוצר הוציא למכירת חיסול את השירותים החברתיים בישראל. זו בושה".

x