$
בארץ

שר האוצר נזף במנכ"לית משרדו שהתייצבה להגנת מרידור: "לא תפקידך להגן על פקידים מול הדרג המדיני"

ישראל כ"ץ זעם על מנכ"לית משרדו קרן טרנר-אייל, לאחר שיצאה להגנת ראש אגף התקציבים: "לא קיבלת את אישורי המוקדם, אין זה מתפקידך להתנצח ולהגן על פקידים מול הדרג המדיני, וזאת בלי קשר לתוכנם של הדברים". מוקדם יותר כינתה טרנר-אייל את המתקפה של נתניהו על מרידור: "שיח אלים"

שירות כלכליסט 20:1018.07.20

שר האוצר ישראל כ"ץ נזף הערב במנכ"לית האוצר קרן טרנר אייל, שיצאה מוקדם יותר להגנתו של ראש אגף התקציבים שאול מרידור, בעקבות המתקפה של ראש הממשלה בנימין נתניהו נגדו.

 

על רקע תמיכתה של טרנר-אייל במרידור נזף בה כ"ץ "על כך שהגיבה לתקשורת בנושא המתקפות על פקידי האוצר מבלי לקבל את אישורי המוקדם, כמתחייב מנוהלי שרות המדינה".

 

 

כ"ץ התרה בטרנר-אייל ואמר לה כי "אין זה מתפקידך להגיב ולהתנצח ולהגן על פקידים מול הדרג המדיני, וזאת בלי קשר לתוכנם של הדברים. תפקידכם הוא לבצע את החלטות הדרג המדיני. אני כשר אוצר נושא באחריות העליונה לפעילות משרד האוצר וידעתי ואדע גם בעתיד להגן באופן ברור על תרומתם החיובית של הגורמים המקצועיים באוצר להצלחת וביצוע התוכניות הכלכליות".

 

מוקדם יותר התייחסה טרנר אייל למתקפה של ראש הממשלה בנימין נתניהו על ראש אגף התקציבים במשרד שאול מרידור - זאת לאחר שאתמול אמר נתניהו כי "בלתי נתפס שפקידים מתדרכים נגד החלטות שהתקבלו בממשלה ומנסים לסכל אותן. לא נקבל זאת".

 

 

  

בציוץ שהעלתה היום בטוויטר כתבה טרנר-אייל: "קשה לי מאוד להישאר אדישה לביקורת חסרת התקדים כלפי אנשי המשרד, ובפרט כלפי הממונה על התקציבים באוצר שאול מרידור, ובכלל לשיח האלים ממש המתפתח ברשתות החברתיות".

 

לדברי טרנר-אייל, "תפקידו של כל דרג מקצועי בממשלה הוא לסייע בעיצוב ובגיבוש המדיניות הציבורית, ובכלל זה לחתור לקיום דיון רחב ומעמיק בכלל האפשרויות הרלוונטיות כפועל יוצא של האחריות הכבדה וההשלכות המשמעותיות הנגזרות מהן. לאחר מכן ההחלטות על דרך הפעולה הנבחרת הן של הדרג הנבחר ועלינו מוטלת החובה לפעול ליישום מיטיבי של ההחלטות".

 

טרנר-אייל הוסיפה כי "גורמי המקצוע באוצר, הנהלת האוצר ובפרט שאול מרידור, עובדים מסביב לשעון כדי להביא קול מקצועי, לצד יישום כלשונן של כל החלטות הדרג הנבחר. כך היה וכך נמשיך לעשות. התמודדות מוצלחת עם המשבר הכלכלי ועם התקופה הזאת שלא ידענו כמוה, מחייבת בראש ובראשונה אמון ויושרה - הציבור מצפה זאת מאיתנו עכשיו יותר מתמיד. והעבודה רבה. יש לנו תכנית כלכלית להוציא לפועל ולעדכנה ככל שיידרש, יום יום. שבוע טוב והרבה בריאות".

מנכ"לית האוצר קרן טרנר אייל מנכ"לית האוצר קרן טרנר אייל

  

ביום חמישי הזהיר מרידור את הממשלה בדיון שנערך במרכז הבינתחומי: "אמינות זה דבר שנהרס די מהר". עוד אמר מרידור: "ניישם את המדיניות שמחליטים עליה ולא נפסיק להשמיע את עמדתנו גם אם לא אוהבים לשמוע אותה".

 

מרידור אמר את הדברים על רקע הביקורת החריפה שהושמעה מצד האגף על התוכנית שהציגו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כץ לחלק מענקים של בין 2,000-3,000 שקל למשפחות ו-750 שקל ליחידים בסך כולל של 6 מיליארד שקל, וההתקפה מצד גורמים בליכוד בעקבות ביקורת זו.

 

x