$
בארץ

נתניהו נגד מרידור: "בלתי נתפס שפקידים פועלים לסכל החלטות ממשלה"

רה"מ תקף בדף הפייסבוק שלו את הממונה על התקציבים באוצר, שמתח אתמול ביקורת פומבית על תוכנית המענקים. כץ: "עובדי המדינה נדרשים למלא אחר החלטות הדרג המדיני. במידה שיוצגו הוכחות לסוג הדברים שנאמרו, הדברים יטופלו במסגרת המשמעתית של שירות המדינה"

עמרי מילמן 11:5617.07.20

על רקע הביקורת של משרד האוצר בעקבות ההחלטה השנויה במחלוקת של ראש הממשלה בנימין נתניהו לחלק 6 מיליארד שקל לכלל הציבור, שיתף הבוקר נתניהו פוסט של חבר הכנסת מהליכוד שלמה קרעי, ואף הוסיף משפט משלו.

 

בפוסט הציג קרעי תמונה של הממונה על התקציבים במשרד האוצר שאול מרידור, וכתב: "כבר הכרנו את התופעה שבה פקידים מנסים לשלוט במדינה נגד נבחרי הציבור. ראש אגף תקציבים באוצר שאול מרידור, הפך זאת לאומנות. הוא מטרפד החלטות של ראש הממשלה נתניהו להעביר עוד כספים וסיוע לאזרחי ישראל - לעצמאים, לבעלי העסקים, לשכירים ולמובטלים".

 

 

עוד כתב קרעי כי "בשעת משבר קשה זו, ובכלל, אסור לקבל זאת בשום אופן. תפקידם של פקידים הינו לבצע את מדיניות הממשלה. כל ניסיון להחיל מדיניות משלהם בניגוד למדיניות הממשלה מהווה חתרנות פקידותית. יתירה מכך, תדרוך עיתונאים נגד הממשלה והעומד בראשה וניהול מסע דה-לגיטימציה כנגד מדיניות הממשלה, הופכים את המציאות לבלתי נסבלת".

 

כאמור, נתניהו שיתף את הפוסט וכתב: "בלתי נתפס שפקידים מתדרכים נגד החלטות שהתקבלו בממשלה ופועלים לסכל אותן. לא נקבל זאת".

 

 

נתניהו ומרידור נתניהו ומרידור צילום: אוליבייה פיטוסי, עמית שאבי

 

מי שנעדר מהפוסט של קרעי ונתניהו הוא שר האוצר ישראל כץ. לשיטתו של קרעי, עליה נתניהו לא חלק, המדיניות הכלכלית היא של נתניהו בלבד ולא של שר האוצר כץ, חבר מפלגתו.

 

 

למרות דיווחים בימים האחרונים לפיהם נתניהו דרש את פיטוריו של מרידור, גורמים בסביבת כץ אמרו ל"כלכליסט" כי לא היו דברים מעולם ולא הגיעה כל בקשה כזו לכץ, שבכל מקרה לא מתכוון לבקש ממרידור להתפטר.

 

שר האוצר מסר בתגובה: "עובדי המדינה נדרשים למלא אחר החלטות הדרג המדיני. במידה שיוצגו בפני שר האוצר הוכחות לסוג הדברים שנאמרו, הדברים יטופלו במסגרת המשמעתית של שירות המדינה".

 

גורמים בממשלה העלו את הטענה כי ההכפשות והאיומים על מרידור נועדו להסיט את השיח מחלוקת המענקים שזכתה לביקורת ממרבית גורמי המקצוע בממשלה - מלבד יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה אבי שמחון. כמו גם באקדמיה ובמגזר הפרטי, לסוגיות צהובות יותר שיעמעמו את הביקורת הקשה על כלכלת הבחירות בה נוקט נתניהו.

 

x