$
בארץ

אל על מאריכה את החל"ת ואת חידוש הטיסות ל-31 באוגוסט

באגרת לעובדים, ששלח היום מנכ"ל החברה גונן אוסישקין נכתב, "השמיים נותרים סגורים כך שחידוש הטיסות אינו נראה בשלב זה בטווח הקרוב". כ-5,700 מעובדי החברה מצויים כיום בחל"ת

נווית זומר 10:3516.07.20

לאחר שנסללה אתמול הדרך לקבלת סיוע מדינה, אל על מודיעה, כי היא מאריכה את החל"ת ואת חידוש הטיסות לתאריך ה-31 באוגוסט. כ-5,700 מעובדי החברה מצויים כיום בחל"ת.

 

 

 

באגרת לעובדים, ששלח היום מנכ"ל החברה גונן אוסישקין נכתב, "השמיים נותרים סגורים כך שחידוש הטיסות אינו נראה בשלב זה בטווח הקרוב. לאור זאת החלטנו לבטל את לוח הטיסות של אל על עד ל-31 באוגוסט ולהאריך את החל"ת בחודש נוסף וגם אז אני מדגיש, כי אם נשוב לטוס, החזרה מחל"ת תהיה מדורגת ותואמת את הפעילות והביקוש לטיסות".

גונן אוסישקין מנכ"ל אל על גונן אוסישקין מנכ"ל אל על צילום: אל על , SIVANFARAG

 

ביחס לחתימה אתמול של ההסתדרות , בשם ועד עובדי הטייסים שסירבו לחתום, כתב המנכ"ל, "ההסתדרות היא הגוף הראשי המוסמך לחתום על ההסכם. ההחלטה שלהם לחתום, באה לאחר שיח ארוך, שקוף ופתוח בו נחשפו ראשי ההסתדרות למצבה של החברה ושל עולם התעופה בכלל. כל זאת נעשה מתוך ההבנה בדבר התנאים הדרושים לקבלת הסיוע לאל על , כפי שהוצב על ידי המדינה".

 

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד הפקיע אמש את ניהול המו"מ מול הנהלת החברה מטייסי אל על וחתם בשמם על הסכם הבראה. הטייסים היו "האגוז הקשה" ונותרו הסקטור האחרון שלא חתם על הסכם התייעלות עם ההנהלה.

 

הסכם ההתייעלות מול סקטור הטייסים כולל שורת צעדים שאמורים לאפשר לאל על להתייעל בהיקף של 105 מיליון דולר בשנה. ההסכם סולל את הדרך עבור אל על לקבלת סיוע מהמדינה שיציל את החברה מחדלות פירעון. בסך הכל אמורה אל על לקבל 400 מיליון דולר, אלא אם תירכש קודם על ידי משקיע. הסכום כולל הלוואה בערבות מדינה בגובה 250 מיליון דולר ו-150 מיליון דולר נוספים בגין הנפקת הזכויות שתבוצע בחברה.

x