$
בארץ

ברדק: חזרו לעבוד אחרי חל"ת - והמשיכו לקבל דמי אבטלה לחשבון

מפניות שהגיעו לידי כלכליסט עולה כי אלפי שקלים הועברו בטעות לחשבונות עובדים מופתעים. בביטוח לאומי מודעים למצב וציינו כי הדבר נגרם משום שעובד ששב לעבודתו לא עדכן אצלם את תאריך סיום החל"ת - וכי הכסף ייגבה בחזרה

אתי אפללו 20:4315.07.20

הביטוח הלאומי העביר בשבוע שעבר את דמי האבטלה עבור חודש יוני - שחולקו, למרבה ההפתעה, גם לחלק מהעובדים שסיימו את תקופת החל"ת ושבו לעבודה. 

 

 צילום: טל שחר

 

מפניות שהגיעו לידי כלכליסט עולה, כי אלפי שקלים הועברו בטעות לחשבונות עובדים מופתעים, אשר תהו מה עליהם לעשות כעת. כך למשל גילה עובד בחשבונו הכנסה של 2,100 שקל מביטוח לאומי, יומים לאחר שקיבל את השכר ממקום העבודה. בביטוח לאומי מודעים למצב וציינו כי הדבר נגרם משום שעובד ששב לעבודתו לא עדכן אצלם את תאריך סיום החל"ת.

 

הכסף שהתקבל עבור ימים בהם העובד שב לעבודתו, והמעסיק דיווח עליו שנית במצבת העובדים מקבלי השכר, ייגבה בחזרה על ידי ביטוח לאומי. על כן, מומלץ לא לגעת בכסף ואף ליידע את המוסד לביטוח לאומי על הטעות, על מנת להקדים ולהסדיר את המצב. בביטוח לאומי הדגישו כי עקב המצב, הגבייה של כספים שניתנו בטעות תעשה בהתחשב במצב הכלכלי, ובמקרים מסוימים אף עם אפשרות לדחייה.

x