$
בארץ

על מה הישראלים לא ויתרו למרות הנחיות הקורונה? טיפולים אסתטיים, תספורות וצימרים בהר מירון

הישראלים קיבלו קנסות במהלך המשבר בשל סיבות מגוונות: החל מאי חבישת מסכה, דרך פתיחת מסעדה או חנות שלא כחוק ועד קיום אירועי תרבות; לפי המרכז לגביית קנסות, בין מרץ ליוני חולקו כ-86 אלף קנסות בסך כ-38 מיליון שקל

ליטל דוברוביצקי 11:4614.07.20

השכרה אסורה של צימרים בהר מירון, חתונות לא מאושרות, קיום טיפול אסתטי במרפאה כשאסור היה, תספורת במספרה בזמן הסגר ועוד – אלו חלק מהסיבות בגינן קיבלו אזרחי ישראל דו"חות בזמן משבר קורונה.

  

 

כ-86 אלף קנסות שניתנו על ידי המשטרה נקלטו בזמן המשבר, בין מרץ ליוני, במרכז לגביית קנסות. סכום כלל הקנסות עומד על כ-38 מיליון שקל – כך עולה מהנתונים שהעביר המרכז. את הקנסות כאמור מטילה המשטרה והמרכז עוסק בגבייה שלהם. במרכז שולחים מסרונים למקבלי הקנסות - לשלם לפני שמתווספים פיגורים, עד 90 יום מיום קבלת הדו"ח.

אכיפה של עטיית מסכות אכיפה של עטיית מסכות צילום: דוברות המשטרה

 

מהנתונים עולה כי ביוני נקלטו כ-32 אלף קנסות של 200 שקל לעומת 5,071 קנסות בלבד במאי ו-241 באפריל. בגזרת הקנסות על סך 500 שקל נקלטו במאי כ-21 אלף קנסות לעומת אפריל, אז נקלטו כ-23 אלף קנסות וביוני אז נקלטו 263 קנסות בלבד. סך הכול התקבלו בין מרץ ליוני כ-37 אלף קנסות של 200 שקל וכ-47 אלף קנסות של 500 שקל. ומה לגבי קנסות של 5,000 שקל? על פי הנתונים בין מרץ ליוני הוגשו 1420 קנסות של 5,000 שקל. ביוני נקלטו 175 קנסות כאלו, במאי 525 באפריל 580 ובמרץ 138.

 

הקנסות ניתנו החל מבגין סירוב להוראת שוטר ועד הפעלת מסעדה

 

על אילו עבירות ניתנו הקנסות? פה יש שלל מצבים בגינם נתנה המשטרה קנס חלק מובנים וחלק קצת פחות. כך , בין השאר ניתנו קנסות לאנשים שהדליקו מדורות בהר מירון, השכרה אסורה של יחידות אירוח/צימר בשטח מירון, הפעלת מרפאה או חדר ניתוח המיועד לצורך אסתטי.

 

קנסות נוספים ניתנו בגין אי עטיית מסכה, הפעלת אולם אירועים, הפעלת מקום תרבות או קיום פעילות תרבות, הפעלת מספרה כשאסור היה, הפרת חובת בידוד, הפרת חובת דיווח למשרד הבריאות, סירוב להוראת שוטר , קיום תפילה וחתונה בניגוד לתקנות, הפעלת מסעדה וחנות בגדים בניגוד לתקנות ועוד.

 

 

קנסות קורונה שנקלטו קנסות קורונה שנקלטו

 

עוד עולה מהנתונים כי החודש בו ניגבו הכי הרבה קנסות קורונה היה חודש אפריל, עם קנסות בסך כולל של 5.8 מיליון שקל, אחריו מאי עם 2.1 מיליון שקל, מרץ עם 391 אלף שקל גביה ויוני עם 290 אלף שקל בלבד.

x