$
רכב

נחתו בישראל: שני דגמי מרצדס חדשים לכביש-שטח

הדגמים GLA ו-GLB מצויידים במערכת בלימה אוטונומית, סייען אקטיבי לשמירה על נתיב הנסיעה ומערכת לניטור עייפות הנהג. מחירם נע בין 289 אלף שקל עבור גרסת הבסיס ועד 436 אלף שקל לגרסה הבכירה

תומר הדר 13:1113.07.20
יבואנית מרצדס, כלמוביל, מציגה שני רכבי כביש-שטח חדשים של היצרנית הגרמנית: דגם GLA ודגם GLB.

 

במקרה של ה-GLA, מדובר בדגם המחליף את הדור היוצא שנשא את אותו שם. הדגם החדש גם יקר בעשרות אלפי שקלים מה-GLA הקודם. במקרה של ה-GLB מדובר בדגם חדש לחלוטין.

 

מרצדס GLA. הדגם החדש מרצדס GLA. הדגם החדש

ה-GLA החדש מעוצב באופן שרומז יותר על זיקה לשטח וגבוה מקודמו ב-103 מילימטר. לפי מרצדס, ה-GLA מצויד במנוע טורבו בנפח 1.3 ליטר המפיק 163 כוח סוס - המשודך לתיבת הילוכים אוטומטית כפולת מצמדים בעלת שבע מהירויות.

 

בניגוד ל-GLA הקודם, שהוצע בישראל גם בגרסה בעלת הנעה כפולה, הדור החדש יוצע בארץ רק בגרסה בעלת הנעה קדמית. רשימת האבזור הבטיחותי כוללת כציוד סטנדרטי, מערכת בלימה אוטונומית, סייען אקטיבי לשמירה על נתיב הנסיעה ומערכת לניטור עייפות הנהג. בתוך הרכב מצויד ה-GLA בשני מסכי LED.

 

מרצדס GLB. לראשונה בישראל מרצדס GLB. לראשונה בישראל

דגם ה-GLB הוא רכב כביש שטח גדול יותר המיועד לשבעה נוסעים. הדגש, לפי מרצדס, הוא על יכולת שטח - לכן מוצעת בין היתר גם גרסה בכירה המיועדת לנסיעה בשטח אתגרי.

 

המנוע הבסיסי זהה ל-GLA, כלומר 1.3 ליטרים המפיק 163 כוח סוס. מנוע זה מעביר את כוחו לגלגלים הקדמיים בלבד באמצעות תיבת הילוכים אוטומטית כפולת מצמדים בעלת שבע מהירויות.

 

בגרסה הבכירה מצויד ה GLB בהנעה כפולה ובמנוע טורבו בנפח 2.0 ליטר המפיק 224 כוח סוס. מחיר ה-GLA מתחיל ב-289 אלף שקל עבור גרסת הבסיס (GLA 200) ומגיע עד 390 אלף שקל לגרסה הבכירה (GLA 250). מחירו של ה GLB מתחיל ב-350 אלף שקל לדגם GLB 200  ומגיע עד 436 אלף שקל עבור הגרסה הבכירה (GLB 250).

 

x