$
בארץ

שירות התעסוקה מזהיר: מזהים גל שני של יציאת עובדים לחל"ת

עם זאת, בשירות התעסוקה מציינים כי טרם הצליחו להשיג נתונים מדויקיים על התופעה. במקביל פרסמו בשירות התעסוקה כי מיום חמישי התקבלו יותר מכפול דיווחים על בקשות לדמי אבטלה מאשר דיווחים על חזרה לעבודה

שחר אילן 13:4312.07.20

לפי נתונים שפרסם היום (א') שירות התעסוקה מספר הדרישות החדשות שהתקבלו לדמי אבטלה בטווח זמן של מיום חמישי ועד היום ב-7:00 - יותר מכפול ממספר הדיווחים על חזרה לעבודה. כל זאת, בעקבות גל הקורונה השני והמגבלות החדשות שהטילה הממשלה.

 

 

במקביל מדווחים בשירות התעסוקה על גל של עובדים שחזרו מחופשה ללא תשלום (חל"ת) ועכשיו הוחזרו אליה שוב. עם זאת, בשירות התעסוקה מציינים כי אין להם נתונים מדויקיים. משמעות הנתונים היא שלא רק שהממשלה נכשלת במאמציה לצמצם את האבטלה אלא שזו שבה לטפס.
שירות התעסוקה שירות התעסוקה צילום: באדיבות שירות התעסוקה

 

מהדיווח האחרון ביום חמישי ועד היום ב-7:00 התקבלו בשירות התעסוקה 1,250 דיווחים על חזרה לעבודה. במקביל, נרשמו 2,850 דורשי עבודה חדשים. היפוך המגמה שבו יש יותר מובטלים חדשים מחוזרים לעבודה החל ביום שלישי שעבר, אבל הפערים היו קטנים. רק בסוף השבוע נפתח פער גדול.

 

מאז החלו ההקלות בסגר לשחרור המשק, ב-19 באפריל, התקבלו בשירות התעסוקה 396 אלף דיווחים על חזרה לעבודה, ומנגד, נרשמו 147 אלף דורשי עבודה חדשים. כלומר מאזן החוזרים מאבטלה מול מובטלים שהתווספו עומד מאז תחילת ההקלות על 250 אלף איש בלבד.

 

כיום רשומים בשירות התעסוקה 848 אלף דורשי עבודה, מהם 576 אלף בחל"ת. שיעור האבטלה עומד על 21%.

x