שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

דיווח שוטף

משרד הבריאות: 922 חולי קורונה אובחנו מחצות

פרטים חדשים על תוכנית הסיוע: ההיקף יגדל ל-90 מיליארד שקל, רף הזכאות למענקים יירד; ועדת השרים לאזורים מוגבלים תתכנס לדיונים על הטלת סגרים בירושלים, בית שמש, רמלה, קריית מלאכי ולוד

כלכליסט ו-ynet 20:0809.07.20

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

 

20:07 - ח"כ גפני: "לחקור את התנהלות המשטרה באכיפת התקנות בציבור החרדי"

 

חבר הכנסת משה גפני (יהדות התורה) קרא להקים ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת התנהלות המשטרה בנושא "האכיפה הבררנית והקפדנית כלפי האוכלוסיה החרדית". בהצעה שהגיש גפני ליו"ר הכנסת, יריב לוין, טען כי מאז החלה חובת עטיית מסכות במרחב הציבורי מתבצעת אכיפה מוגברת דווקא בריכוזי המגזר החרדי, "עד כדי שימוש באמצעים חריגים שאינם ננקטים מול אוכלוסיות אחרות". הוא התלונן גם על "מקרים נוספים שבהם המשטרה משתמשת בכלים מופרזים לטיפול בבעיות הנוגעות לציבור החרדי".

(קובי נחשוני)

 

19:45 - משרד הבריאות: 922 חולי קורונה אובחנו מחצות

 

משרד הבריאות עדכן כי מחצות אובחנו 922 נדבקים חדשים בנגיף קורונה. מספר החולים הפעילים עומד כעת על 16,025 בני אדם. מצבם של 122 חולים מוגדר קשה, מתוכם 39 מונשמים. שני בני אדם נפטרו כתוצאה מהנגיף ובכך עלה מספר הנפטרים מפרוץ המגפה בארץ ל-348 בני אדם. ביממה האחרונה בוצעו 29,271 בדיקות. אתמול, נזכיר, אובחנו 1,232 נדבקים חדשים מחצות לחצות - ונערכו 21,773 בדיקות.

(אדיר ינקו)

 

בדיקת קורונה בדיקת קורונה צילום: גטי

 

 

19:40 -  פרטים חדשים על תוכנית הסיוע: ההיקף יגדל ל-90 מיליארד שקל, רף הזכאות למענקים יירד

 

פרטים חדשים לגבי תוכנית הסיוע הכלכלית למשק בעקבות מגפת הקורונה: רף הזכאות למענקים חדשים יירד מרמה של 50% פגיעה במחזור העסקי ל-40%, כך הוחלט היום (ה') בדיונים בין משרד האוצר, משרד ראש הממשלה וגורמים במגזר העסקי. הורדת רף הזכאות וצעדים נוספים הגדילו את היקף חבילת הסיוע לכ-90 מיליארד שקל, מתוכם כ-60 מיליארד שקל תקציביים והיתר כאשראי מגופים פיננסיים. זאת בעוד שאתמול עוד נראה היה כי היקף החבילה הכולל יעמוד על 75 מיליארד שקל בסך הכל (50 מיליארד מתוכם תקציביים). עד כה הקציבה הממשלה 100 מיליארד שקל בצעדי סיוע למשק, מתוכן בפועל בוצעו 42 מיליארד שקל נכון לסוף יוני. לכתבה המלאה.

(עמרי מילמן) 

 

18:00 - ועדת השרים תדון הערב בהכרזה על מוקדים נוספים כ"אזורים מוגבלים"

 

ועדת השרים לאזורים מוגבלים תדון על הכרזה של מוקדים נוספים בארץ כ"אזורים מוגבלים". רשימת היישובים המקורית שעליה המליץ משרד הבריאות צומצמה בשל לחץ מצד ראשי הערים, וכעת מדובר על הטלת סגרים על שכונות בלוד, בית שמש, רמלה, קריית מלאכי וירושלים.

(איתמר אייכנר)

 

מחאת העובדים הסוציאליים: מאות הגיעו להפגנה ליד ביתו של שר האוצר

 

מאות עובדים סוציאליים הגיעו להפגנה בכניסה ליישוב כפר אחים שליד קריית מלאכי, מול ביתו של שר האוצר, ישראל כץ. הפגנה זו ממשיכה את שורת ההפגנות שהתקיימו השבוע במוקדים שונים בארץ ומחאת העובדים על העומס שהתגבר בצל משבר הקורונה, השכר הנמוך והאלימות שלה הם חשופים. במקביל הם פתחו בשביתה כוללת של כל השירותים החברתיים במשרדי הרווחה, החינוך והבריאות, הרשויות המקומיות, ביטוח לאומי, והרשות לשיקום האסיר.

(הדר גיל-עד)

 

15:41 - הרמטכ"ל כוכבי נחשף לחולה קורונה וייכנס לבידוד

 

צה"ל הודיע בצהריים (חמישי) כי הרמטכ"ל אביב כוכבי נחשף פעם נוספת לחולה קורונה, וייאלץ להיכנס לבידוד בשבוע הקרוב. מדובר צה"ל נמסר כי המפגש עם החולה, שמשרת בצבא, אירע בשבוע שעבר.

 

"לאור זאת ובהתאם להנחיות משרד הבריאות, ייכנסו הרמטכ"ל וקצינים נוספים לבידוד", ציינו בצה"ל. "הרמטכ״ל ישהה בבידוד ויקיים לוח זמנים רגיל, ככל שיתאפשר. הרמטכ"ל חש בטוב, ללא תסמינים, וייבדק בזמן הקרוב".

 

הרמטכ"ל אביב כוכבי הרמטכ"ל אביב כוכבי צילום: U.S. Navy שאול גולן

 

 

בסוף מרץ כבר נכנס כוכבי לבידוד במשרדו, לאחר שהתברר כי בדיון שבו השתתף היה חולה קורונה. בדיון שבו השתתף הרמטכ"ל היו גם מפקד פיקוד העורף תמיר ידעי וראש אגף המבצעים אהרון חליוה, שנכנסו גם הם לכמה ימי בידוד.

 

גם שר הביטחון וראש הממשלה החליפי, בני גנץ, נמצא בבידוד, ואתמול נודע כי הוא נחשף לחולה קורונה ביום ראשון האחרון בשעות הערב. בהודעה מטעם גנץ נאמר כי "מתוך רצון ואחריות להימנע מסיכון בהדבקה, ולאחר התייעצות גם גורמים רפואיים, החליט גנץ להיכנס לבידוד, עד לביצוע בדיקת קורונה וחקירה אפידמיולוגיות".

 

(יואב זיתון) 

 

ראש העיר לוד: "תסגרו גם את רעננה, לא רק את החלשים"

ועדת השרים להכרזה על "אזור מוגבל" עדיין לא קבעה מועד לכינוסה היום (ה') בגלל ויכוחים על רשימת היישובים שבהם מציע משרד הבריאות להחיל סגר. מאחורי הקלעים מופעלים לחצים כבדים מצד ראשי ערים שמבקשים להוציא את יישוביהם מהרשימה. עם זאת, בלוד וברמלה הסמוכות זו לזו כבר נערכו היום באופן עצמאי לסגר נקודתי על כמה שכונות.

 

בלוד, שבה יש נכון להבוקר 225 חולי קורונה פעילים, הכריז ראש העיר יאיר רביבו על כמה "אזורים מוגבלים" שבחלקם מתקיים סגר נקודתי כבר כמה ימים. בשכונות הרכבת, שניר ונווה שלום החל הסגר כבר ביום שלישי, ובשכונות ס"ח וגני יער המהלך צפוי להתחיל בהמשך היום. סיום הסגר מיועד ליום שלישי הבא, אולם הוא תלוי ירידה בנתוני התחלואה.

 

רביבו מתח ביקורת על הממשלה, ואמר בצהריים: "הממשלה הזו מבולבלת, הממשלה הקודמת עבדה נכון. אני מצפה שגם יישובים חזקים ייכנסו לסגר. ברעננה יש אחוז תחלואה של 22%. אנחנו על 15%, למה הם לא נכנסים לסגר? אם הם לא ייכנסו ואנחנו כן - זו תהיה הפעם האחרונה שאשתף פעולה, לא מקובל עליי שהולכים על החלשים".

 

בעיריית רעננה אמרו בתגובה לדברי ראש העיר לוד: "ראש העיר חיים ברוידא לא חיכה שיכניסו את העיר לסגר ופרסם כבר אתמול שורת צעדים והנחיות שבהם הוא נוקט כדי למנוע את המשך התפשטות מעגלי ההדבקה. עצרנו את הפעילויות העירוניות במרחב הציבורי וביטלנו בין היתר אירועים, פעילויות לבני נוער וספורט עממי. אנו יודעים בדיוק מה הם מוקדי ההדבקה ומטפלים בהם בצורה נקודתית".

 

  

 

14:40 - שירות התעסוקה: יותר דורשי עבודה מדיווחים על חזרה לעבודה

 

שירות התעסוקה מעדכן בשעה זו כי מאתמול ב-7:00 ועד היום ב-7:00 התקבלו בשירות התעסוקה 1,815 דיווחים על חזרה לעבודה. במקביל, נרשמו 2,527 דורשי עבודה חדשים. זהו היום השני ברציפות שיש יותר דורשי עבודה מדיווחים על חזורה לעבודה.

 

עוד נמסר משירות התעסוקה, כי מאז שהחלו ההקלות בסגר לשחרור המשק, ב-19.4.2020, התקבלו בשירות התעסוקה 394,621 דיווחים על חזרה לעבודה, ומנגד, נרשמו 143,153 דורשי עבודה חדשים. כיום רשומים בשירות התעסוקה 849,052 דורשי עבודה, מהם 578,309 בחל"ת. שיעור האבטלה עומד על 21%.

 

השוואת נתונים על בסיס שבועי (נרשמים חדשים בלשכת התעסוקה מול דיווחים על חזרה לעבודה)

 

 

 

 

השוואת נתונים על בסיס יומי (נרשמים חדשים בלשכת התעסוקה מול דיווחים על חזרה לעבודה)

 

 

 

 

פער בין חוזרים לעבודה לנרשמים חדשים בלשכת התעסוקה

 

 

 

 

13:00 - יותר מ-350 חיילים נדבקו בקורונה, כ-10,000 בבידוד

 

כ-10,000 חיילים בחובה, בקבע ואזרחים עובדי צה"ל נמצאים בבידוד בשל חשיפה לחולי קורונה או גילוי תסמינים של המחלה. מדובר בשיא של כמות המבודדים בצבא, לצד גידול בכמות הנדבקים. נכון לאמש, יותר מ-350 נמצאו חיוביים, יותר מפי שניים מהשיא שנרשם בגל הראשון – 132 חיילים. (יואב זיתון)

 

 

חיילים מצטרפים למשטרה באכיפה נגד קורונה (ארכיון) חיילים מצטרפים למשטרה באכיפה נגד קורונה (ארכיון) צילום: ד"וצ

 

 

טבלת נדבקים על פי יישוב

 

 

 

 

10:10 - משרד הבריאות: 118  חולים קשה בקוורנה, כ-34 אלף נדבקים

 

משרד הבריאות מעדכן: יש 33,860 נדבקים בקורונה, 15,209 חולים פעילים. מתוכם, 118 במצב קשה, 41 מונשנים (זינוק של 70% מתחילת נחודש). מספר המתים הגיע ל-346.

 

עפ"י נתוני המשרד, 65% הנדבקים הם בגילאי 64-19, 10% הם בגילאי 11-6, 9% הם בגילאי 18-15, 6% בגילאי 14-12 ו-4% בגילאי 5-0.

 

חולים פעילים מול מחלימים:

 

 

 

נדבקים - כללי:

 

 

 

המשרד פרסם את רשימת הערים העומדות בקריטריונים להכרזה על אזור מוגבל: ירושלים, רעננה, בית שמש, רמלה, לוד, יבנה, מודיעין עילית, ביתר עילית, קריית מלאכי, בית שאן כפר קאסם וכפר קרע. מבין המאומתים 25 ממוסדות סיעוד, 380 מיישובים העומדים בקריטריונים ו-826 מיישובים אחרים.

 

במקביל גדלים מספרי הנדבקים והחולים בין אנשי הצוות בבתי החולים השונים (אחים ואחיות, כוחות עזר, רופאים ורופאות ועובדי מנהל ומשק). בבית החולים איכילוב בתל אביב התגלו 46 אנשי צוות כנשאים, ו-78 נמצאים בבידוד. בבית החולים שיבא 30 נדבקים ו-125 בבידוד. בהדסה עין כרם 23 נדברים ו-125 בבידוד. בסך הכל בבתי החולים בארץ 34 רופאים ורופאות שהתגלו כנשאים מאומתים ו-91 אחיות. 242 רופאים ורופאות נמצאים בבידוד, ו-481 אחיות.

 

 

מחלקת קורונה בשיבא מחלקת קורונה בשיבא צילום: שאול גולן

 

09:25 - 111 חולי קורונה במצב קשה, אלו היישובים שבדרך לסגר

 

1,232 חולי קורונה חדשים אובחנו אתמול (יום ד'), וכשזו תמונת המצב – עוד ערים ושכונות ברחבי הארץ עומדות להיכנס לסגר. משרד הבריאות פרסם את רשימת הערים העומדות בקריטריונים להכרזה על אזור מוגבל: ירושלים, רעננה, בית שמש, רמלה, לוד, יבנה, מודיעין עילית, ביתר עילית, קריית מלאכי, בית שאן כפר קאסם וכפר קרא.

 

מתחילת השבוע נוספו עוד 5,351 נדבקים ובשמונת הימים הראשונים של החודש אובחנו 8,395 נדבקים. בכל יוני היו 8,331 נדבקים.

  

בירושלים יש נכון להיום 2,051 חולים פעילים, בתל אביב 1,278, בבני ברק 1,091, באשדוד 813, בבת ים 451, בביתר עילית 316, בבית שמש 272, במודיעין עילית 233, בלוד 224, בערערה שבנגב 197, ברעננה 161, בקריית מלאכי 146, בהרצליה 139 ובבקה אל גרבייה 129 חולים פעילים.

 

עוד יישובים שמוגדרים מוקדי סיכון: בני ברק, קריית מלאכי, כסייפה, ירושלים, כפר קרע, רעננה, בית שמש, תל אביב, רמת השרון, מודיעין עילית, רכסים, יבנאל, אחווה, טירת צבי, תפרח, חורה, יהוד וחצור הגלילית.

 

 

סגר בביתר עילית סגר בביתר עילית צילום: אלי מנדלבאום

 

08:45 - השר רפי פרץ נכנס לבידוד אחרי שאחד מיועציו נדבק בקורונה

 

השר לענייני ירושלים ומורשת רפי פרץ נכנס לבידוד אחרי שאחד מיועציו נדבק בקורונה. מלשכתו נמסר כי הוא נפגש עם היועץ בפעם האחרונה ביום שלישי שעבר, ונכנס לבידוד עד להשלמת החקירה האפידמיולוגית. עוד נמסר כי פרץ מרגיש טוב ויעבור בדיקת קורונה. כמו כן, ייכנסו לבידוד יועצים נוספים ועובדי משרד אשר באו במגע עם אותו יועץ. (מורן אזולאי)

 

 

השר רפי פרץ השר רפי פרץ צילום: רויטרס

 

x