$
בארץ

המחלוקת העיקרית עם טייסי אל על: דורשים פיצוי כשהחברה תתאושש

המנכ"ל באגרת לעובדים: "הדרך עוד ארוכה והחזרה לשגרה תהיה הדרגתית והיא תלויה בחתימה הטייסים על ההסכם והגעה להסכמות עם המדינה והבנקים. החלק הקשה ביותר בהסכם הוא הפרידה מ-1,750 מאנשינו"

נווית זומר 17:3708.07.20

אל על מחכה לטייסים. ועד הטייסים הוא היחיד מבין ארבעת הוועדים בחברה, שעדיין לא חתם על הסכמי העבודה החדשים, שנדרשים כתנאי לקבלת הסיוע מהמדינה.

 

 

 

 

הטייסים הוזמנו לפגישה ביום ראשון הקרוב עם יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד, עם יו"ר דירקטוריון אל על אלי דפס, סמנכ"לית משאבי אנוש יהודית גריסרו ומנכ"ל אל על גונן אוסישקין, בניסיון לשכנע את ועד הטייסים לחתום על ההסכם.

 

 

גונן אוסישקין, מנכ"ל אל על גונן אוסישקין, מנכ"ל אל על צילום: עמית שעל

 

היום הוציא מנכ"ל אל על איגרת לעובדים ובה דיווח להם על ההסכמים שנחתמו אמש עם ועד עובדי התחזוקה, ועם ועד העובדים המינהליים שהצטרף לוועד הדיילים.

 

אוסישקין כתב: "הסכמים אלו הם הבסיס לקבלת הלוואה והנפקת מניות לציבור. יחד עם זאת הדרך לפנינו עוד ארוכה, החזרה לשגרה תהיה באופן הדרגתי ומתואמת לפעילות והיא תלויה בחתימה על ההסכם עם מגזר הטייסים והגעה להסכמות עם המדינה והבנקים על ההלוואה. אני קורא לוועד טייסי אל על לגלות אחריות, להצטרף ליתר עובדי החברה ולהגיע במהירות לסיכום. החלק הקשה ביותר שלנו בהסכם, להיפרד -1,750 מאנשינו משלושת המגזרים שכבר חתמו".

 

עפ"י תוכנית ההבראה יפוטרו כ-110 טייסים מתוך 550, הנותרים יוותרו על 20% מהשכר ועוד. עד כה אבן המחלוקת במו"מ, היתה דרישת הטייסים לפיצוי, כשהחברה תתאושש, עבור הוויתורים שלהם שאמורים להסתכם ב-110 מיליון דולר (כולל החיסכון מפיטורי הטייסים). עד כה דרישתם לקבלת אופציות למימוש מניות בעתיד נדחתה. יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד התבטא בנושא ואמר כי לא יהיה מגזר אחד באל על שיקבל הטבות ייחודיות.

 

אתמול התקיימה פגישה באוצר בהשתתפות ראשי אל על, מנכ"לית המשרד קרן טרנר-אייל, ראש אגף תקציבים שאול מרידור ובכירים נוספים. הוחלט בה על הקמת צוותים משותפים, שילוו כעת את אל על בהדרכה למימוש הסיוע וקבלת הלוואה בסך 250 מיליון דולר שתינתן מקרן הסיוע לעסקים גדולים. בנוסף ידונו בסיוע ביניים לאל על עד שתקבל את ההלוואה.

 

x