$
בארץ

לידיעת הנופשים: אושר תו סגול ייחודי למלונות שיאפשר את המשך הפעלתם

התו קובע הגבלות נוספות מעבר לאלו הקבועות בתו הסגול הרגיל; התפוסה בחדרי האוכל תוגבל ל-35%, יורחבו שעות פעילותם - והמרחק בין השולחנות יגדל לשני מטרים; בנוסף, יבוצע רישום אורחים בכניסה למלון ותהיה אכיפה קפדנית על חבישת מסיכה

נווית זומר 12:4408.07.20

המלונות בישראל ימשיכו לפעול לאחר שאמש אושר תו סגול ייחודי למלונות בישראל, שיאפשר את המשך הפעלתם. האישור ניתן לאחר שיתוף פעולה בין צוותי משרד התיירות, התאחדות המלונות ומשרד הבריאות.

 

התו קובע שורה של הגבלות נוספות מעבר לאלו הקבועות בתו הסגול הרגיל, אשר מטרתן העיקרית היא שמירה על המשך פעילות הענף, לצד שמירה על בריאותם של האורחים ועובדי בתי המלון כאחד.

 

 

 

 

קו המלונות של אילת קו המלונות של אילת צילום: יאיר שגיא

 

כזכור היה חשש בעקבות המגבלות החדשות של 20 סועדים בלבד בחדרי אוכל שהמלונות ייסגרו שוב את שעריהם. כעת הוסכם כי המלונות ימשיכו להסעיד בחדר אוכל תוך הגדלת המרווח בין השולחנות מ-1.5 מטר ל-2 מטר והרחבת שעות פעילות חדרי האוכל - כשההושבה של האורחים תורחב גם לשטחי הפאטיו והגינה. כמו כן, הוארכו שעות ארוחות בוקר והם יתקיימו מהשעה 7:00 ועד השעה 12:00. ארוחות הערב מהשעה 18:00 ועד השעה 22:00.

 

הגבלת מספר הסועדים בחדר האוכל - עד 35% מהתפוסה המותרת (סעיף זה כפוף לאישור הממשלה). בנוסף המלונות יבצעו רישום אורחים בכניסה למלון וכן בכניסה לחדרי האוכל. אכיפה קפדנית של חבישת מסיכה ברחבי המלון, לרבות חדרי אוכל, לובי וכיוצ"ב. במידה ואורחים לא יענו להוראות צוות המלון - תוזמן משטרה/פיקוח עירוני.

 

מניעת כניסה של מי שאינו אורח המלון - שהייה במלון תתאפשר אך ורק לאורחי המלון. לא תתאפשר כניסה מבחוץ ומאבטחים יאכפו בכניסה. כמו כן תהיה הקפדה על הפרדה מקסימלית בין האורחים לעובדי המלון במהלך כל השהות, משלב הצ'ק אין ועד הצ'ק אאוט ולרבות בעת מתן השירות לאורחים. ניקוי החדרים יתבצע רק כשהם ריקים מאורחים.

 

כמו כן ייסגרו הברים והמועדונים ותהיה הגברת האכיפה על חבישת מסיכות ושמירת מרחקים בתור מרחקים בתור לעמדות ההגשה בשעות הארוחות.

x