$
בארץ

שלוש רקטות נורו מרצועת עזה לעבר ישראל

אזעקת צבע אדום הופעלה בשעה 19:10 ביישובים במועצה האזורית שדות נגב. שתי רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים, לא היו נפגעים. כעבור שעה בדיוק - רקטה נוספת שוגרה לעבר שער הנגב ויורטה על ידי כיפת ברזל

מתן צורי ויואב זיתון, ynet 20:3605.07.20
שתי רקטות ששוגרו מרצועת עזה התפוצצו הערב (ראשון) בשטח פתוח במועצה האזורית שדות נגב. רקטה נוספת שנורתה לעבר שער הנגב יורטה על ידי כיפת ברזל. לא היו נפגעים.

 

האזעקה הראשונה נשמעה בשעה 19:10 ביישובים כפר מימון, תושיה ועלומים, ונשמעו פיצוצים באזור. כעבור שעה בדיוק, ב-20:10, נשמעה אזעקה גם ביישובים מפלסים, ניר עם וכפר עזה שבמועצה האזורית בשער הנגב.

 

ירי רקטות (ארכיון) ירי רקטות (ארכיון) צילום: אי אף איי

 

 

בשבוע שעבר שיגרו הזרועות הצבאיות בעזה מטח רקטות לעבר הים, במטרה לאותת לישראל על הכוונות אם ישראל תכריז על סיפוח של שטחים ביהודה ושומרון.

 

ביום שישי לפני שבוע אירעו שיגורים נוספים לעבר עוטף עזה, וכלי טיס של חיל האוויר תקף בתגובה יעדים ברצועת עזה. מקורות פלסטינים ברצועה אמרו ל-ynet כי אנשי הג'יהאד האיסלאמי עומדים מאחורי הירי. עם זאת, ייתכן שזו הייתה החלטה מקומית של פעילי ג'יהאד איסלאמי, ולא החלטה של הנהגת הארגון.

 

דובר חמאס התייחס בשבוע שעבר לכוונות הסיפוח ואמר כי מדובר ב"איום לגניבת אדמות פלסטיניות", וקבע כי מטרת הארגון היא לגרש את ישראל מכל השטחים הפלסטיניים. "ההחלטה והתוכנית הנפשעת הזאת, לא נכביר במילים אלא נאמר מילים בודדות וברורות - ההתנגדות מחשיבה את ההחלטה כהכרזת מלחמה על העם הפלסטיני. ההתנגדות מוכנה להגן על העם שלה ועל מקומותיו הקדושים", אמר.

x