$
בארץ

בשל סגר הקורונה - המדינה תזרים לרכבת ישראל כחצי מיליארד שקל

הרכבת סיימה את הרבעון הראשון בהפסד תפעולי של כ-45 מיליון שקל; בסיכום שהחברה הגיעה מול משרדי הממשלה נקבע שהיא תקבל 140 מיליון שקל בגין כל אחד מהחודשים אפריל, מאי ויוני השנה ותוספת של 43.5 מיליון שקל כתשלום לרמ"י

ליאור גוטמן 17:4501.07.20

רכבת ישראל תקבל הזרמה כספית של קרוב לחצי מיליארד שקל מהמדינה, זאת בגין הפסדי נסיעות בתקופת משבר הקורונה. בסיכום שהחברה הגיעה מול משרדי הממשלה נקבע שהיא תקבל 140 מיליון שקל בגין כל אחד מהחודשים אפריל, מאי ויוני לשנת 2020.

 

 

 

במשרדי הממשלה מגדירים את התשלום כ"מקדמה על חשבון ההוצאה המוכרת בגין נוסעים ובגין הסובסידיה למטענים". עוד תקבל החברה תוספת של כ-43.5 מיליון שקל כתשלום לרשות מקרקעי ישראל, כך שסך התשלום מגיע לכ-463.5 מיליון שקל.

 

רכבת ישראל רכבת ישראל צילום: דוברות רכבת ישראל

 

עוד נקבע שהסובסידיה התקציבית שמגיעה לרכבת מהסעת חיילים, סטודנטים ושאר המגזרים בגינה היא מקבלת השלמות תשלום ממשלתיות תבוטל בדיעבד, וזאת מחודש ינואר ועד שהמשק יחזור לפעילות מלאה.

 

רכבת ישראל סיימה את הרבעון הראשון בהפסד תפעולי של כ-45 מיליון שקל, שרק הודות לדחיית תשלומי מס וביטול חשבונאי של חלק מירידת הערך הצפויה של נכסי החברה היא רשמה רווח נקי רבעוני של כ-12 מיליון שקל, זאת לעומת רווח נקי של כ-9.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

בחברה חזרו לפעילות רק לפני שבוע עם צפי הסעות יומי של כ-125 אלף איש, אולם בפועל החשש מנגיף הקורונה עוד מדיר את הנוסעים וסך הנסיעות היומיות הממוצע של מתקרב לכ-60 אלף איש ביום.

x