$
בארץ

עתירה לבג"ץ: מדוע צה"ל לא מיישם את ההחלטה להקים את קריית המודיעין בנגב

עמותת "ישראל למען הנגב" הגישה אתמול העתירה. לטענתה, במרץ הושלמו ההליכים לקביעת המועמד הזוכה במכרז הענק להקמת קריית המודיעין בליקית, אולם הוחלט במשרד הביטחון לדחות פעם נוספת את הפרויקט. "דווקא בעת הנוכחית, הפרוייקט יעניק תקווה לאותם עשרות אלפי מובטלים ביישובי הנגב"

ליאור גוטמן 16:5101.07.20

עמותת "ישראל למען הנגב", עתרה אתמול (ג') לבג"ץ בדרישה לחייב את ממשלת ישראל ואת שר הביטחון לנמק מדוע המדינה נמנעת מיישום ההחלטה להציב את בסיסי צה"ל החדשים בנגב, עם דגש על מכרז הקמת קריית המודיעין בליקית.

 

 

לטענת העותרים, בתחילת מרץ השנה הושלמו ההליכים לקביעת המועמד הזוכה במכרז הענק להקמת קריית המודיעין בליקית, כאשר שלוש חברות ישראליות הגיעו לגמר אולם ימים ספורים לפני קביעת החברה הזוכה הוחלט במשרד הביטחון לדחות פעם נוספת את הפרויקט, מה שהוביל כאמור להגשת העתירה. לטענת העותרים על הממשלה לממש את ההחלטות שהיא עצמה קיבלה זה מכבר להעביר את קריית המודיעין לליקית בנגב.

הדמייה: קריית המודיעין בנגב הדמייה: קריית המודיעין בנגב צילום: דוברות משרד הביטחון

 

 

"העתקת בסיסי צה"ל לנגב הינו פרויקט לאומי מן הדרגה הראשונה", כותבים העותרים ומוסיפים ש"יש צורך להשלימו בהקדם האפשרי, במיוחד לנוכח המצב הכלכלי השורר כעת בארץ בכלל ובנגב בפרט. הפרוייקט יעניק תקווה לאותם עשרות אלפי מובטלים ביישובי הנגב, שלאור מקורות התעסוקה המצומצמים בו, עלולים לאבד את התקווה להיקלט במקום עבודה חדש – מה שעלול להביא לגל עזיבה של צעירים שביקשו להקים את ביתם בנגב".

 

את העתירה הגישו בשם העמותה עורכי הדין אלישע כהן, אהוד ערב ושחק אפריאט ממשרד כהן ערב, כאשר על העתירה חתומים חברי העמותה ובראשם הד"ר אסתר לוצאטו, צביקה אלוש, יועץ תקשורת פעיל בדרום, יורם סדן, מנכ"ל חברת "רותם תעשיות", משה טרבלסי, נשיא לשכת המסחר והתעשייה בבאר-שבע ויוסי בן ישי בעלים של חברת ש.ב.ה שיטות בניה. 

 

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה ש"משרד הביטחון קיבל לידיו אמש את העתירה. המשרד ילמד אותה ויגיב לאחר מכן".
x