$
בארץ

ועד עובדי התעשייה האווירית: "נצא למאבק שאין כדוגמתו כדי למנוע את הפיטורים"

יו"ר ועד העובדים, יאיר כץ, אמר לכלכליסט כי "בזמן שחברות פרטיות נאבקות לשמור על העובדים במשבר, חברה ממשלתית מבוססת לא יכולה לפטר עובדים מנוסים וחסרי תחליף ליכולות המקצועיות והביטחוניות של התעשייה האווירית. החברה נכנסה למשבר עם איתנות פיננסית ואין הצדקה לפיטורים האלה"

אודי עציון 16:3701.07.20

בעקבות חשיפת כלכליסט כי התעשייה האווירית נערכת לפיטורי 900-800 עובדים, אמר יו"ר ועד העובדים יאיר כץ לכלכליסט כי ועד העובדים לא ייתן יד לשליחת 900 עובדים לרחוב בתקופה של משבר תעסוקה.

 

 

 

בכלכליסט נחשף כי מדובר באחד מגלי הפיטורים הגדולים בחברה ממשלתית כתוצאה ממשבר הקורונה. על הפיטורים, שצפויים לצאת לדרך בקרוב, הוחלט בדירקטוריון החברה בימים האחרונים.

 

 

יאיר כץ, יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית יאיר כץ, יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית צילום: יח"צ

 

כץ: "הנהלת התע"א רוצה לסגור קווים שאינם רווחיים ואינם הפסדיים כדי לעמוד ביעדי הרווח המתוכננים. כל העולם מהדק חגורה ולתע"א יש מספיק משאבים לעבור את משבר הקורונה בלי שהעובדים יישלחו הביתה לרעוב ללחם, ולשוק עבודה שלא מציע להם אלטרנטיבה. ארגון העובדים הסכים להוציא עובדים לחופשה כפויה בשיא משבר הקורונה, אבל לא נאפשר פיטורים. החברה נכנסה למשבר עם איתנות פיננסית ואין הצדקה לפיטורים האלה. נצא למאבק שאין כדוגמתו כדי למנוע אותם.

 

"בזמן שחברות פרטיות נאבקות לשמור על העובדים במשבר, חברה ממשלתית מבוססת לא יכולה לפטר עובדים מנוסים וחסרי תחליף ליכולות המקצועיות והביטחוניות של התעשייה האווירית", סיכם כץ.

x