$
בארץ

המדינה אישרה הקמת חניוני ענק לאוטובוסים ברחבי הארץ

ועדת המשנה של המועצה הארצית (הולנת"ע) אישרה תוכנית אסטרטגית לפיה 40% מהנסיעות בכביש יהיו של כלי תחב"צ. נכון להיום, קיים מחסור חמור בחניונים ונתיבים ייעודיים, מה שמהווה חסם משמעותי בייעול השירות

ליאור גוטמן 16:2701.07.20
ועדת המשנה של המועצה הארצית (הולנת"ע), החליטה לפני מספר ימים לאשר את התוכנית האסטרטגית למתקני תשתית לתחבורה ציבורית, במטרה להבטיח את השטחים הנדרשים והתשתית התכנונית הנחוצה עבור התחבורה הציבורית בישראל.

 

 

החלטותיה של הוועדה קובעות עמידה ביעד הפיצול הארצי בין נסיעות בכלי רכב פרטיים לתחבורה ציבורית, שיהווה 60% לרכב הפרטי - ו-40% לתחבורה ציבורית. עוד נקבע שאוטובוסים ימשיכו להוות את הרובד המשמעותי ביותר מבחינת אחוזי השימוש בתחבורה הציבורית.

אוטובוסים של דן בחניון אוטובוסים של דן בחניון

 

נכון להיום קיים מחסור חמור במתקני תחבורה ציבורית במטרופולינים בפרישה הארצית, לרבות חניוני לילה או נתיבי תחבורה ייעודיים, מה שמהווה חסם לשיפור השירות בתחבורה הציבורית שבלעדיו לא ניתן יהיה להגדיל את השימוש בתחבורה ציבורית על חשבון הרכב הפרטי.

 

מנכ"לית מינהל התכנון, דלית זילבר, מסכמת ש"מינהל התכנון רואה חשיבות רבה בקידום של התוכנית האסטרטגית לשטחים תפעוליים לתחבורה ציבורית שתהווה הבסיס לקידום תכנון מפורט לשטחים אלה. מדובר בשטחים קריטיים בעיקר עבור אוטובוסים, המהווים את הרובד המשמעותי מבחינת אחוזי השימוש בתחבורה ציבורית ומאופיינים בגמישות רבה ובפריסה ארצית רחבה. כמו כן, על מנת לייעל את השימוש בקרקע, שטחי התפעול ישמשו עבור שימושים נוספים".

 

 

דלית זילבר דלית זילבר צילום: ענבל מרמרי

 

x