בארץ

רשות המסים בדקה שוב והתחרטה: תוחזר הזכאות למענקים לעצמאים ב-5,170 מקרים

מדובר במענקים במסגרת הפעימה הראשונה והשנייה בסכום כולל של 22 מיליון שקל שנשללו אתמול לאחר בדיקת נתוני הדיווח במע"מ - אך היום הוחלט לאשרם לאחר בדיקת נתונים נוספים

עמרי מילמן 19:0630.06.20

רשות המסים הודיעה הערב (ג') שלאחר בדיקה נוספת ב-5,170 מקרים שבהם נשללה אמש הזכאות למענקים לעצמאים בפעימה הראשונה והשנייה - יושב המצב לקדמותו ושלילת הזכאות שעמדה על היקף של 22 מיליון שקל, תבוטל. ההחלטה נובעת מעדכון דוחות ותיקוני שומות.

 

 

ב-1,343 מקרים השלילה תישאר על כנה, אך כפי שהודיעה הרשות היא לא תפעל בשלב זה לגביית המענק ששולם ביתר. עוד מפרטים ברשות, כי נמצאו 14,477 מקרים שבהם הוכרו עצמאים כזכאים חדשים למענק, או שהוגדל סכום המענק ששולם להם. סך הכול שולם במסגרת הבדיקה כעת סכום נוסף של 40 מיליון שקל.

 

רשות המסים רשות המסים צילום: אוראל כהן

 

 

ברשות מציינים כי שלילת המענק שבוטלה כעת נבעה בין היתר מבדיקת נתוני הדיווח למע"מ (שבשונה ממס הכנסה המדווח בסופו של דבר שנתית, מדובר בנתונים עדכניים - דו חודשיים עבור אותם עסקים). בכל המקרים שבהם דווחה הכנסה מעסק לשנת 2018 ולא נמצא לגביהם דיווח מקביל למע"מ - בוצעה שלילת זכאות. לאחר בחינה של קריטריונים נוספים, הוחלט כאמור להשיב את המצב לקדמותו.

 

במקרים הנוספים שבהם השלילה לא בוטלה, נמצא כי אותם עצמאים שקיבלו מענקים אינם זכאים על פי הקריטריונים לזכאות. שווי המענקים במקרים אלו עומד על 5 מיליון שקל.

 

ברשות מציינים כי במקרים רבים ישנה חפיפה בין הזכאים לפעימה הראשונה והשנייה ולכן מספר המקרים שנשללו אינו מייצג את מספר העצמאים בפועל. .

x