$
בארץ

פניית פרסה: הטסטרים לא ישבתו, תנאי העבודה יעברו לגישור

הצעדים הארגוניים בחברת מילגם שתוכננו למחר ונחשפו בכלכליסט יוקפאו בשלב זה. מילגם היא אחת משתי הזכייניות בתחום ועורכת כ-1,400 מבחני נהיגה ביום, מפ"ת ועד הצפון

ליאור גוטמן 16:3730.06.20

איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות בראשות אבי אדרי הודיע לפני שעה קלה (ג') שבוחני הנהיגה המעשיים (טסטרים) בחברת מילגם יקפיאו בשלב זה את הצעדים הארגוניים אשר תוכננו למחר (יום ד') וימשיכו בעבודתם הסדירה, נוכח פגישת מו"מ דחופה שזימנה הנהלת החברה.

 

"ההחלטה לא לפתוח בשביתה התקבלה מתוך נכונות נציגות העובדים לגשר על הפערים ולהגיע לפתרון הסוגיות שבמחלוקת ומתוך רצון להימנע מפגיעה בציבור הנבחנים", אומרים בהסתדרות

 

טסט טסט צילום: ערן גרנות

 

 

כפי שפורסם בכלכליסט, בסוף השבוע הודיע איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות שעל רקע גרירת הרגליים במו"מ להסכם קיבוצי לא נותרה לעובדים ברירה אלא לנקוט בצעדים ארגוניים ולבטל את הטסטים. מדובר בהשבתת מערך מבחני הנהיגה המעשיים (טסטים) באזור שנמצא תחת זיכיון החברה, כלומר מפתח תקווה ועד צפון הארץ ובהיקף של כ-1,400 מבחני נהיגה מעשיים ביום.

 

מילגם היא אחת משתי הזכייניות של התחום יחד עם חברת טלדור. לפני כחצי שנה התאגדו 120 עובדי החברה בהסתדרות ופתחו במשא ומתן להסכם קיבוצי שיסדיר את תנאי העסקתם. לטענת ההסתדרות, במהלך הפגישות בין הצדדים הציבה הנהלת החברה דרישות להתייעלויות פיננסיות תחת הנימוק של חוסר רווחיות בזמן משבר הקורונה.

x