$
בארץ

וולטה סולאר וסינרג'י אנרגיה מתחדשת מקימות גוף השקעות למתקנים סולאריים ב-150 מיליון שקל

במקביל תיכנס סינרג'י להשקעה אסטרטגית בוולטה סולאר ,בעבור כ-22% מהחברה, שתמזג לתוכה את פעילות סינרג'י בשוק. שתי החברות צפויות להשתלב במכרזי משרד האנרגיה, לאחר הצהרת השר יובל שטייניץ על הכפלה של היקף המערכות שקיים היום בשוק

ליאור גוטמן 11:5230.06.20
החברות וולטה סולאר (Volta Solar) ו-סינרג'י אנרגיה מתחדשת (S’ENERGY) החליטו על הקמת גוף משותף להקמה וניהול מערכות סולאריות ביתיות ומסחריות לייצור חשמל "ירוק". היקף ההשקעה בגוף מעורך בסכום שנע בין 120 ל-150 מיליון שקל, ובמקביל סינרג'י תיכנס בהשקעה אסטרטגית בוולטה סולאר בעבור כ-22% מהחברה, שתמזג לתוכה את פעילות סינרג'י בשוק.
פאנלים סולאריים פאנלים סולאריים צילום: שאטרסטוק

 

וולטה סולאר הוקמה על ידי ערן טל וטל הרכבי. בתקופת הקורונה הציגה החברה מודל ייחודי של ליסינג סולארי, כלומר כזה שמאפשר לצרכן לייצר הכנסה פסיבית ללא כל השקעה מצידו. מדובר בחכירה תפעולית לתקופה שהלקוח בוחר, באמצעות הקמה של מערכות סולאריות על גגות בתים ומקומות מסחר.

 

סינרג'י נשלטת ומנוהלת על ידי ד"ר יעל אלמוג זכאי, מבעלי השליטה בבנק איגוד, ד"ר יעקב גרוסמן ואביעד מור, שמכהן כמנכ"ל החברה. ב-2018 הקימה החברה שותפות עם מנורה להקמת פרויקטים סולאריים בהספק מצטבר של כ- 110 מגה וואט במסגרת מכרזי רשות החשמל.

 

שתי החברות מכוונות להשתלב במכרזי משרד האנרגיה, זאת לאור הצהרת השר יובל שטייניץ על הכפלה של היקף המערכות שקיים כיום בשוק. "ההשקעה שלנו בוולטה והקמת גוף ההשקעות המשותף נולדו מראייה אסטרטגית בחשיבות בפרויקטים הסולאריים", מסכם מור.

x