$
בארץ

משבר הקורונה

תוכנית סיוע נוספת לעצמאים - בהיקף של 2 מיליארד שקל

לפי הודעת שר האוצר, עסקים שמחזורם עומד על עד 20 מיליון שקל ונפגעו בהיקף של לפחות 60% ממנו יקבלו מענק נוסף שיעמוד על בין 10% ל-15% מהמחזור, ויגיע לתקרה של 400 אלף שקל. הפעימה הרביעית תינתן מתוך התקציב הקיים למענקים, לאור הניצול המצומצם שלו עד כה

עמרי מילמן 18:4929.06.20

עסקים שמחזורם עומד על עד 20 מיליון שקל ונפגעו בהיקף של לפחות 60% ממנו בחודשים מאי ויוני, יקבלו מענק נוסף - כך הודיע היום (ב') שר האוצר ישראל כץ. המענק יעמוד על בין 10% ל-15% מהמחזור, ויגיע לתקרה של 400 אלף שקל.

 

הפגנת עצמאים לפני כחודש וחצי הפגנת עצמאים לפני כחודש וחצי צילום: נחום סגל

 

בשונה מהפעימה השלישית שניתנה, כעת גם עסקים עם מחזור של עד 100 מיליון שקל שמחזורם נפגע בהיקף של 80% לפחות יוכלו לקבל מענקים. לפי האוצר, עצמאים עם מחזור של עד 300 אלף שקל, שבפעימה הקודמת קיבלו עד כ-3,000 שקל, כעת יקבלו כפול. במסגרת המענק החדש ינתנו מקדמות של בין 20% ל-40% על חשבון המענק.

 

לפי האוצר, היקף התוכנית כולה יעמוד על כ-2 מיליארד שקל. היקף המענקים שניתנו עד כה עמד על כ-4.6 מיליארד שקל, כאשר סך התקציב שהוקצה להם היה 9 מיליארד שקל. לאור התנאים שנקבעו, הניצול בפועל רחוק מהתקציב בו התגאו ראש הממשלה ושר האוצר; למעשה, הפעימה הרביעית תינתן מתוך התקציב הקיים למענקים, לאור הניצול המצומצם שלו עד כה.

 

עד כה עדיין לא הוחלט במשרד האוצר מה ייעשה עם חצי מיליארד השקלים שהוקצו מהמענק לעידוד תעסוקה, במטרה לסייע לעסקים שנפגעו אך שמרו על עובדיהם.

x