$
בארץ

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב התפטר מתפקידו

אבוהב כיהן בתפקיד למעלה מ-3 שנים, תחת שרים ממפלגות שונות, והוביל את המעבר של מערכת החינוך ללמידה מרחוק. נראה כי השר החדש, יואב גלנט, מעוניין לאייש את התפקיד במנכ"ל משלו

שחר אילן 15:3728.06.20

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, הודיע לשר החינוך יואב גלנט על כוונתו לפרוש מתפקידו לאחר תחילת שנת הלימודים הבאה. אבואב לא הסתיר בעבר את העובדה שהוא רואה את עצמו כמנכ"ל מקצועי, שעובד ועבד תחת שרים שונים, אך נראה שהשר החדש מעוניין להביא מנכ"ל משלו למשרד. כמועמדים הוזכרו, בין היתר, תא"ל (מיל') רם שמואלי, ממובילי קבינט החינוך הציבורי, ויו"ר מנהל חינוך ירושלים, אביב קינן.

 

 

 

שמואל אבואב שמואל אבואב צילום: שאול גולן

 

אבואב כיהן כמנכ"ל משרד החינוך הן תחת השרה יולי תמיר מהעבודה בשנים 2006-2007, והן תחת השרים נפתלי בנט מימינה ורפי פרץ מהבית היהודי בשנים 2017-2020. לאחרונה הוביל את המעבר של כל מערכת החינוך ללמידה מרחוק, בשל משבר הקורונה. המעבר לווה בביקורת רבה על הוויתור למורים בנושא החזרת ימי עבודה, וכן על העובדה שקבוצות גדולות באוכלוסייה אינן מצוידות ללמידה מרחוק. גם החזרה ללימודים לוותה באי סדר רב ובהחלטות שלא הותירו זמני התארגנות.

 

בדצמבר האחרון פורסמו תוצאות מבחני PISA, לפיהן הפערים בין תלמידים חזקים וחלשים בישראל הם הגבוהים ביותר מבין כל המדינות הנבחנות בכל שלושת המקצועות.

 

במכתב ההתפטרות מנה אבואב את הרפורמות שהוא רואה כהישגיו: "הוספת הסייעת השנייה בגני הילדים, ששיפרה משמעותית את איכות הטיפול והחניכה בגנים; צמצום הצפיפות בכיתות, מה שהיווה יעד מערכתי במשך שנים רבות ועלה בידינו להביאו לכדי ביצוע; הקמת בתי הספר של החגים לחופשות חנוכה ופסח; הכפלת מספר התלמידים הניגשים לבגרות 5 יחידות לימוד במתמטיקה", ועוד.

x