$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

מירי רגב תמנה את דני בנלולו מהליכוד כיו"ר רשות שדות התעופה

שרת התחבורה מתכוונת למנות את בנלולו אף שפרט לזיקתו לליכוד אין לו כישורים שמצדיקים את התפקיד. רשות החברות עצרה ב־2012 את מינויו כמנכ"ל נמל תל אביב משום שלא עמד בתנאי הסף ולאחר ש"עלה ספק ביחס לתקינות הליך האיתור"

צבי זרחיה 07:0128.06.20

שרת התחבורה מירי רגב מתכוונת למנות את חבר הכנסת לשעבר דני בנלולו (ליכוד) כיו"ר רשות שדות התעופה - כך נודע ל"כלכליסט". מהתפקידים שמילא בנלולו בעבר לא ברור אילו כישורים יש לו לתפקיד כזה, מעבר לזיקה הפוליטית לליכוד. רשות שדות התעופה (רש"ת) אחראית לתפעולם של שדות התעופה האזרחיים בישראל ומעברי הגבול היבשתיים עם מצרים וירדן. שכר היו"ר הוא 42.4 אלף שקל ברוטו בחודש. השכר הוא 80% משכר מנכ"ל רש"ת יעקב גנות. בעקבות הקורונה, החליטה בסוף השבוע רש"ת לבצע קיצוץ של 25% בשכרם של כל בעלי התפקידים בחברה אך לא נקבע לכמה זמן. שכרו של בנלולו יעמוד לאחר הקיצוץ על 32 אלף שקל בחודש. 

בנלולו (62) משמש כיום כשליח ראשי של קק"ל בצרפת ואמור לשוב לישראל עם מינויו. הוא שימש כח"כ מטעם הליכוד בכנסת ה־16, בין 2006-2003 וכיהן בין היתר בוועדת הכספים ובסוף הקדנציה כיו"ר ועדת הכנסת. בבחירות לכנסת ה־17 וה־18 הוצב במקומות לא ריאליים ברשימת הליכוד. קודם בחירתו לכנסת שימש כסגן יו"ר מרחב הדרום בחברת דואר ישראל, ובעבר שימש כחבר מועצת העיר אשדוד וכן כיו"ר אגודת הידידים של ישראל אנגולה וחוף השנהב. הוא בעל תואר ראשון במינהל עסקים.  

שרת התחבורה מירי רגב וחבר הכנסת לשעבר דני בנלולו, כיום שליח קק"ל בצרפת שרת התחבורה מירי רגב וחבר הכנסת לשעבר דני בנלולו, כיום שליח קק"ל בצרפת צילומים: אבי רוקח, אלכס קולומויסקי

 

בספטמבר 2012 עצרה רשות החברות הממשלתיות החלטה על מינוי בנלולו כמנכ"ל חברת אוצר מפעלי ים, המנהלת את מתחם הבילויים והתיירות בנמל תל אביב, שקיבל דירקטוריון החברה. משרד התחבורה שבראשו עמד אז השר ישראל כץ מהליכוד מחזיק ב־82% ממניות אוצר מפעלי ים. נסים סלמן, סגן בכיר למנהל רשות החברות, כתב אז לחברי הדירקטוריון כי בנלולו אינו עומד בתנאי הסף למנכ"ל והבהיר כי עיון במסמכי הליך איתור המנכ"ל "העלה ספקות ביחס לתקינות ההליך".

 

לפיכך הודיע כי "קיים קושי" בהגשת מועמדותו של בנלולו לאישור הוועדה לבדיקת מינויים במגזר הציבורי. סלמן כתב כי "המועמד, שהנו בעל זיקה פוליטית כמשמעותה בחוק, אינו בעל כישורים מיוחדים בתחומי פעילותה של החברה או כשירות מיוחדת אחרת". בין המתנגדים אז למינוי היה אסף, כיום שר התיירות ואז חבר דירקטוריון אוצר מפעלי ים וסגן ראש עיריית תל אביב.

 

בסוף 2018, הסתיימה כהונתו של יו"ר רש"ת אליעזר (צ'ייני) מרום, לשעבר מפקד חיל הים, שבסוף 2019 המליצה המשטרה להגיש נגדו כתב אישום ב"פרשת הצוללות". כיום משמשת נועה צור כמ"מ יו"ר רש"ת. צור היא דירקטורית בחברה מטעם משרד התחבורה.

 

בלשכת רגב סירבו להגיב לידיעה.

x