$
רכב

אפקון השלימה הצבת 100 עמדות טעינה לרכב חשמלי, חתמה הסכם חדש עם לובינסקי

לפי ההסכם תספק אפקון ליבואנית פיז'ו, סיטרואן ואופל בישראל שירותי טעינת רכבים חשמליים; בשבועות האחרונים הציבה החברה עמדות טעינה במרכזי הקניות של רשת ביג

ליאור גוטמן 14:4322.06.20

חברת אפקון חתמה על חוזה לאספקת שירותי טעינת רכבים חשמליים מול חברת לובינסקי, יבואנית פיז'ו, סיטרואן ואופל בישראל. לפי לובינסקי ההסכם עם אפקון יאפשר את הרחבת התשתית לשיווק כלי רכב חשמליים ללקוחותיה.

 

 

 צילום: עמית שעל

 

עבור אפקון מדובר בהשלמת מערך טעינת כלי הרכב החשמלי שלה, וזאת לאחר שבשבועות האחרונים הציבה החברה מעל למאה עמדות במרכזי הקניות של רשת ביג. מדובר בעמדות טעינה "רגילות" (22 קילוואט/שעה), כאשר בחלק מהמתחמים הוצבה עמדת טעינה מהירה שמאפשרת למלא את סוללת הרכב בכמה שעות.

 

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, נכון לסוף 2019 נעות בכבישי ישראל כ-12 אף מכוניות ומוניות חשמליות או כלי רכב מסוג היבריד פלאג אין, כלומר כלי רכב בעלי מנוע בנזין בשילוב סוללה שניתן לטעון אותה ממערכת החשמל במטרה להצמצם את זיהום האוויר ולאפשר נסיעה בכוח חשמל בלבד למרחק מוגבל.

 

באפקון מזכירים שעלות טעינה של רכב חשמלי מצמצמת משמעותית את סך ההוצאות השוטפות על רכב, לרבות שימוש במערכת ניהול ובקרה מתקדמת ויישומון שמאפשרים מציאת עמדה פנויה, הפעלת העמדה דרך היישומון וחיוב כרטיס האשראי של בעל כלי הרכב. אפקון זכתה לאחרונה במכרז של עיריית חולון להצבת עמדות טעינה בעיר.

x