שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

הצרות נמשכות: עדי קייזמן צפוי לשלם כ-200 אלף שקל לאחר שביהמ"ש מחק כתב הגנה שהגיש

התובע, שי אפרתי, טען כי קייזמן לא השיב לו את כספו לאחר ביטול עסקה לרכישת דירה בגרמניה. לאחר שקייזמן לא העביר תצהיר גילוי מסמכים שדרש בית המשפט - נמחק כתב ההגנה

בית משפט השלום בתל אביב מחק כתב הגנה שהגיש איש העסקים עדי קייזמן וקיבל את התביעה נגדו. התובע, שי אפרתי, טען כי קייזמן לא השיב לו את כספו לאחר ביטול עסקה לרכישת דירה בגרמניה. השופט עדי הדר ציין כי בא כוחו לשעבר של קייזמן הודיע לבית המשפט (לפני שהשתחרר מלייצג אותו) כי עדכן את קייזמן בדבר חובתו להעביר לתובע תצהיר גילוי מסמכים, אך בחלוף המועד לכך, קייזמן לא העביר תצהיר כזה.

 

 

 

 

בכתב התביעה טען התובע כי ניהל באמצעות קייזמן עסקאות של רכישת ומכירת דירות בגרמניה. לאחר ביטול אחת העסקאות, היה אמור לקבל כספו בחזרה ממכירת הדירה. התובע טען כי קיבל חלק מכספו, אך נותרה יתרה בסך של כ-46 אלף יורו. לדבריו, נודע לו כי הדירה נמכרה בפברואר 2019 וכי הנתבעים "מאחזים עיניו" מאז ו"עושים בכספו כבשלהם".

 

מנגד, הגיש קייזמן כתב הגנה וטען שאין קשר בינו לבין החברה ויש להם ישות משפטית נפרדת - ולכן יש לדחות התובענה נגדו. לגוף התביעה טען כי התובע קיבל בטעות החזר גדול יותר ולכן אין כלפיו חוב. בית המשפט מחק כאמור את כתב ההגנה שהגיש קייזמן וקיבל את התביעה נגדו.

 

 

עדי קייזמן עדי קייזמן צילום: אוראל כהן

 

 

לאחרונה פורסם כי לפני כחודש וחצי עזבו קייזמן ורעייתו הדוגמנית אסתי גינזבורג עם ילדיהם את הארץ ללוס אנג'לס. מנגד, טען קייזמן בפני ערוץ 12 כי "אנחנו לא משתמשים בביטויים עזבנו את הארץ. לקחנו פסק זמן. אני זמין ואעשה כול מה שצריך כדי לעמוד בכול המשימות".

 

בתחילת חודש יוני הגיש איש העסקים מולי ליטבק, מי שהיה חברו של עדי קייזמן בעשור האחרון, תביעת ענק בגובה של 6 מיליון שקל לבית המשפט המחוזי בתל אביב. התביעה שהוגשה על ידי ליטבק ואחותו ד"ר ענת לוין ועל ידי חברת ההשקעות שהקימו טרגטמץ' העוסקת בהשקעות הייטק, חשפה שורת התכתבויות ווטסאפ בין ליטבק לקייזמן על פי הנטען בתביעה. במסגרת התביעה שהוגשה לבית המשפט נטען כי עדי קייזמן כתב לאחרונה למולי ליטבק בהודעת ווטסאפ "המצב שלי מאוד מורכב ומסובך עם הרבה מאוד מוקדים פתוחים. לצערי אני לא במצב שיכול לחלץ אותך מהעסקה. לא כי אני לא רוצה. כי אני לא יכול".

 

שלוש תביעות בחודש אחד

 

כמו כן, בחודש מאי הוגשו נגד קייזמן שלוש תביעות. אחת מהן הוגשה על ידי שישה תובעים מישראל, חלקם פנסיונרים. האחרונים הגישו לבית משפט המחוזי בתל אביב תביעה בסך כ-3.8 מיליון שקל נגד עדי קייזמן ושלל גורמים נתבעים כמו חברות ברלין אספייר ועוד. התובעים טענו כי "לאחר שהתפתו להשקיע את מיטב כספם וחסכונותיהם התנער עדי קייזמן וקבוצת קייזמן מהתחייבויותיו ומצגיו, והותיר את המשקיעים לעמוד בפני שוקת שבורה".

 

בתביעה אחרת שהוגשה במאי, תבעו זוג פנסיונרים מהדרום ובתם מיליון שקל מעדי קייזמן וחברה הקשורה אליו לטענתם וטענו לאי החזרת הלוואה שנתנו לחברה. בתביעה הראשונה שהוגשה בתחילת מאי בישראל על ידי זוג מארה"ב נטען כי רכשו באמצעות החברות של קייזמן ארבע דירות להשקעה בברלין וכי קייזמן והחברות שבבעלותו הפרו שורה ארוכה של התחייבויות ובראשן ההתחייבות לשלם להם תשואה חודשית למשך שלוש שנים ממועד החתימה. טרם הוגש כתב הגנה בכל התביעות.

x