$
בארץ

לראשונה בת"א: זוגות להט"בים יוכלו להירשם בעירייה על בסיס תצהיר

עיריית תל אביב תאפשר לזוגות החד-מיניים להירשם במאגרי המידע העירוניים על בסיס תצהיר, בנוסף לרישום הקיים של זוגות במרשם האוכלוסין: "המשמעות - כל הזוגות בעיר שווי ערך ושווי זכויות"

איתי בלומנטל, ynet 12:2721.06.20
עיריית תל אביב יפו תוסיף למאגרי המידע העירוניים רישום זוגיות על בסיס תצהיר, בנוסף לרישום הקיים של זוגות נשואים במרשם האוכלוסין. המטרה: להקל על יחידות העירייה בעת הענקת שירות לזוגות להט"בים, ולאפשר שוויון ביניהם לזוגות אחרים.

 

הרישום צפוי להיכנס לתוקף בחודשים הקרובים, עם השלמת הממשקים הדיגיטליים הנדרשים. מטרת המהלך היא לייעל את השירות לזוגות הלהט"בים ולהקל עליהם בכל הקשור למימוש הזכויות וההטבות העירוניות, כמו רישום ילדים למערכת החינוך, הנחות במרכזים הקהילתיים ועוד.

 

איתי פנקס איתי פנקס צילום: טל שחר

 

איתי פנקס ארד, חבר מועצת עיריית תל אביב יפו ומחזיק תיק הלהט"ב שיזם את התוכנית, אמר כי "עיריית תל אביב יפו אומרת היום בקול ברור ששוויון הוא ערך עירוני בסיסי ומוסיפה שירות של רישום זוגיות עירוני, שמשמעותו היא שכל הזוגות בעיר שווי ערך ושווי זכויות. הבטחנו וקיימנו - לא ניתן לזכויות שלנו לצעוד במקום".

 

לדבריו, "הגיע הזמן שהמדינה תפנים ותיישם: ערך השוויון, כבוד האדם, ואהבת לרעך כמוך – לא יכולים לחכות. אני מקדיש את ההישג הזה לקורבנות השנאה נגד להט"ב - ניר, ליז, שירה, מאיה ועוד רבים, ולחן לנגר, המדריך המתנדב שנפצע בפיגוע הברנוער שעזב אותנו 11 שנים אחרי אותו פשע שנאה נורא, וכתוצאה ממנו. הדרך הארוכה של הקהילה לשוויון נמשכת - הגאווה והאהבה ינצחו".

x