$
בארץ

הממשלה אישרה: מהיום ניתן לפתוח בתי קולנוע ולקיים הופעות, אך הריקודים אסורים

השרים אימצו את המלצות קבינט הקורונה ונתנו אור ירוק לקיום הצגות ומופעים תחת הגבלות. מספר המשתתפים בכל אירוע יוגבל ל-250 איש או ל-75% מתפוסת המקום - וחובה לעטות מסכה כל הזמן. פרטי הקהל יישמרו למקרה שיתגלה חולה קורונה

רן בוקר, ynet 17:4619.06.20
הממשלה אישרה במשאל טלפוני את ההקלות בעולם התרבות. ממשרד התרבות נמסר כי מהיום (שישי) ניתן יהיה לקיים הופעות, הצגות וקונצרטים, וכן לפתוח בתי קולנוע. לפי התנאים החדשים, חובת עטיית המסכה נשארת לאורך ההופעה והסרט ולא יתאפשרו הפסקות.  
לפי החלטת קבינט הקורונה, מספר המשתתפים במופעים לא יעלה על 250 איש, ועד לתפוסה מרבית של 75% מנפח האולם שבו מתקיים המופע. בשלב זה לא יהיה ניתן לקיים מופעים בעמידה או מופעים שיכללו ריקודים מצד המשתתפים. 

 

קולנוע גלובוס מקסס קולנוע גלובוס מקסס צילום: מאיר בן ארי

 

עוד נמסר כי מכירת כרטיסי הכניסה למופעים תעשה מראש, באמצעות הזמנה טלפונית או דיגיטלית, למושבים מסומנים בלבד. מספרי הטלפון של קהל הצופים יישמרו בהתאם למקומות הישיבה המסומנים למשך 20 ימים, ויועברו למשרד הבריאותץ רק במקרה שבו יתגלה חולה קורונה במקום. 

 

במשרד התרבות מסרו כי "אנו שבים ומזכירים לציבור כי על כולנו להקפיד על שלושה כללים בסיסיים: עטית מסיכה, ריחוק פיזי ושמירה על היגיינה. במאמץ משותף ובאחריות אישית וציבורית נוכל להתמודד עם העלייה במספר החולים ולמנוע את התפשטות נגיף הקורונה בישראל". 

 

שר התרבות חילי טרופר עם שר הבריאות יולי אדלשטיין. הראשון הזהיר מפני קריסה של עולם התרבות שר התרבות חילי טרופר עם שר הבריאות יולי אדלשטיין. הראשון הזהיר מפני קריסה של עולם התרבות צילום: באדיבות משרד הבריאות

 

שר התרבות, חילי טרופר, הזהיר שלשום כי אם לא יימצא פתרון לעולם התרבות - הוא יקרוס. השר התנגד למגבלה של 250 איש ודרש להעלות אותה ל-500, הצעה שקיבלה תמיכה משרים רבים בממשלה, ובהם ישראל כץ, גבי אשכנזי, אריה דרעי, עמיר פרץ ומירי רגב. עם זאת, נתניהו הסתייג ורצה מגבלה כמו לחתונות. סוכם שהגדלת המשתתפים ל-500 תיבחן בהמשך בכפוף לנתוני התחלואה.

 

טרופר אמר בריאיון לאולפן ynet כי "המתווה נבנה יחד עם התיאטראות ואולמות המופעים, הם מכירים את הנוהל מצוין. אולם יכול למלא עד 75% מתפוסתו, קבוצות חברים או זוגות שקונים כרטיסים יחד, נחשבים כמו קפסולה ויכולים לשבת אחד ליד השני. ביניהם לבין הקפסולה הבאה יש כיסא אחד פנוי, בכניסה יש מדידות חום, צריך לעטות מסכות ואין הפסקות במופעים.

 

"נכון שזה לא כמו בכל יום רגיל ועדיין, גופי התרבות מברכים ושמחים עליו", אמר השר. "אנחנו פותחים שערים לעולם שהיה סגור, מאפשרים לשחקנים לעלות על הבמה ונותנים להמון עובדים שוב הזדמנות להתפרנס".

x