$
בארץ

נתניהו: "חידוש הטיסות ליוון וקפריסין - ב-1 באוגוסט"

ראש הממשלה ומקבילו היווני קיריאקוס מיצוטקיס נפגשים בירושלים על רקע משבר התיירות שגרמה מגפת הקורונה. נתניהו: "אם נהיה מרוצים מנתוני התחלואה - בתחילת אוגוסט ייפתחו השמיים"

איתמר אייכנר, ynet 13:2116.06.20

ברקע משבר התיירות שגרמה מגפת הקורונה: ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש כעת (יום ג') במלון וולדרוף אסטוריה בירושלים עם מקבילו היווני קיריאקוס מיצוטקיס.

 

 

 

בהצהרות אחרי המפגש אמר נתניהו: "זה דיון ראשון בעולם בין ממשלות בעידן המגפה, וזה משקף את העובדה ששנינו הצלחנו במאבק בקורונה ועדות לידידות החזקה שנבנתה בין המדינות. יש לנו אינטרסים, אתגרים והזדמנויות משותפות. יש מגוון רחב של שיתופי פעולה בביטחון, יש גם חילופי מודיעין וסייבר.

 

 

אתונה בימי הקורונה אתונה בימי הקורונה צילום: אי פי איי

  

"נמשיך לדון על פרויקט איסט מד. אנו מחויבים לזה. יש תחומים נוספים לשיתוף פעולה, כמו חקלאות ימית ותיירות. מדי שנה יש 1.2 מיליון תיירים ישראלים ביוון. אנו בוחנים אפשרות להביא לפתיחת תיירות ויון וקפריסין יהיו היעד הראשון. היעד שלנו הוא 1 באוגוסט. אם נהיה מרוצים מנתוני התחלואה - 1 באוגוסט יהיה תאריך פתיחת השמיים. זו בשורה חשובה לישראל".

 

בנימין נתניהו וראש ממשלת יוון קיריאקוס מיצוטקיס בנימין נתניהו וראש ממשלת יוון קיריאקוס מיצוטקיס צילום: חיים צח לע"מ

 

זהו הביקור הראשון של מיצוטקיס מחוץ ליוון מאז פרוץ משבר הקורונה. מלווים אותו בישראל שרי ההגנה, החוץ, התיירות, איכות הסביבה, האנרגיה והמים, הפיקוח על השקעות, הממשל הדיגיטלי וסייבר וסגן שר האחראי על תחום החדשנות.

  

איריס עמבור, מנהלת מחלקת דרום אירופה במשרד החוץ והאחראית על היחסים עם יוון, ציינה כי החלטת מיצוטקיס להגיע לישראל נועדה להמחיש את החשיבות שהיוונים מייחסים לקשר בין המדינות.

 

בראיון ל-ynet ו"ידיעות אחרונות" אמר ראש הממשלה היווני: "אני בטוח שהטיסות מישראל יתחדשו בקרוב מאוד. אנחנו כבר מצפים לקבל את פניהם של החברים הישראלים שלנו".

  

הוא הוסיף כי "עונת התיירות ביוון מוכנה לצאת לדרך, ואני בטוח שהתיירות מישראל תתחדש בקרוב מאוד. כמעט מיליון ישראלים מבקרים ביוון מדי שנה. הקיץ הזה יהיה שונה בהשוואה לעבר בגלל הקורונה, אבל אני מבטיח לכם שכבר קבענו את נוהלי הבריאות הנדרשים. ההגנה על בריאות הציבור והמבקרים היא בראש סדר העדיפויות שלנו. חוויית הקיץ היוונית תהיה מרגשת מתמיד. נקפיד על נוהלי הבריאות בכל בתי המלון והריזורטים. אני שואף להפוך את יוון ליעד הבטוח באירופה".

 

x