$
בארץ

חברת התיירות הקיבוצית כנפי משק קורסת על רקע אי סדרים כספיים

בעוד 95% מעובדי החברה הוצאו לחל"ת על רקע משבר הקורונה, חשפה ביקורת חשבונאית פערים של 40-30 מיליון שקל בין דו"חות החברה למצבה הפיננסי בפועל. שני בעלי תפקידים בכירים בחברה לא ישובו לעבודה

גולן חזני 13:2916.06.20

חברת התיירות כנפי משק קורסת: בפגישה שקיימו בשבוע שעבר נציגי חברת משקי הקיבוצים (שכנפי משק נמצאת בבעלותה) עם בכירים בחברה הודיעו הראשונים כי גילו פערים גדולים לכאורה בין דוחות החברה לבין מצבה בפועל.

 

"הפערים מצביעים על חוסר של 30-40 מיליון שקל", התריעו הנציגים בפני בכירי כנפי משק. "עלינו על אי סדרים כספיים חמורים לכאורה בחברה", הוסיף מנכ"ל משקי הקיבוצים רן רונן. בעקבות הגילוי עשויה חברת משקי הקיבוצים להגיש תלונה במשטרה בנושא.

השיחה נערכה ביוזמת בכירי כנפי משק. ל"כלכליסט" נודע כי רונן אמר במהלך השיחה כי שני בעלי תפקידים בכירים בחברה לא יחזרו לעבודה בעקבות הגילויים.

    צילום: שאטרסטוק

 

על רקע מצבה הקשה של חברת התיירות, כל 50 עובדי החברה הוצאו לחל"ת, חוץ מחמישה שנותרו לטפל בנושאים שוטפים. על פי הערכות מקורבים לחברה, חובותיה ללקוחות עומדים על כחמישה מיליון שקל.

 

מהחברה ומשקי הקיבוצים נמסר כי "בעקבות משבר הקורונה, אשר פגע פגיעה אנושה בכל חברות הנסיעות והתיירות, נקלעה חברת כנפי משק למשבר כספי. בעקבות המשבר, הוצאו מרבית עובדי החברה לחל"ת, למעט 5 עובדים שהושארו לצורך טיפול שוטף בענייני החברה, הספקים והלקוחות.

 

"החברה מודעת למצוקת לקוחותיה ובוחנת את הדרכים החוקיות לפעול על מנת להסדיר את זכויותיהם במלואם. החברה גם פועלת מול עובדיה במטרה שיקבלו את זכויותיהם כדין.

 

"בנוסף, במסגרת היערכות החברה להתמודדות עם משבר הקורונה והשלכותיו, נערכה ביקורת יזומה בכנפי משק, שבה עלו ממצאים הנוגעים, לכאורה, לרישומים חשבונאיים כוזבים בספרי החברה. מרגע היוודע הדבר, פעל הדירקטוריון בכל האמצעים העומדים לרשותו, לרבות גיוס צוות מקצועי חיצוני לטיפול באירוע. הנושא נמצא כעת בבדיקה מקיפה ויסודית ובכוונת החברה למצות את כל האמצעים החוקיים הנדרשים, על מנת להגיע לחקר האמת".

 

עו"ד אייל בסרגליק המייצג את שני הבכירים, מסר: "דומה שלא בכדי נמסרה ההודעה לעיתונות מטעם מנכ"ל החברה. מדובר בנתונים שהיו ידועים מזמן לחברה ולכל מנהליה כולל הגירעון הקיים שנוצר כתוצאה ממשיכות שבוצעו על ידי חברת משקי הקיבוצים. כל הנתונים דווחו על ידי מרשיי. כל ההוראות בחברת הבת הגיעו מחברת האם, מנהליה כולל המנכ"ל לכאורה, אשר הכחיש את ידיעתו, החשבים ומנהלי הכספים וכעת מנסים להתנער תוך האשמות כוזבות כלפיי מרשיי כאשר למרשיי ראיות מוצקות בעניין. הביקורת והבדיקות לא הועברו למרשיי ולא בכדי וגם תשובת המנכ"ל כפי שמופיעה אצלכם בדבר עתידם עוד טרם שקיבלו כל עדכון בעניין זה מדברת בעד עצמה".

x