בארץ

מיקי זוהר: "לשקול את עצמאות רשות שוק ההון"

"משה ברקת או מי מהפקידים של רשות שוק ההון הם לא אלה שילכו הביתה, אלא אנחנו הנבחרים, ולכן מוזר בעיניי שהאחריות עלינו אבל הכוח והסמכות בידיהם"

נעמי צורף 06:5916.06.20

אחרי שהשיג אתמול ניצחון זמני סביב בלימת כניסת חברות כרטיסי האשראי לתחום הביטוח, יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר מסמן את היעד הבא: "שר האוצר חייב לשקול היטב את המשך ההתנהלות העצמאית של גופים כמו רשות שוק ההון, ולשנות את המנגנון כך שמי שבסופו של דבר יקבלו את ההשפעה ואת ניהול המדינה יהיו נבחרי הציבור והשר הממונה, ולא הפקידים שמנותקים מהעם", אמר זוהר לכלכליסט.

 

לאחר שביום ראשון נראה היה שזוהר הפסיד בקרב בתחום הביטוח, אתמול חלה תפנית ובעקבות התערבות ראש הממשלה בנימין נתניהו הוחלט לבחון שוב את הצעת החוק שלו למניעת כניסת חברות האשראי לענף. ביום ראשון הצעת החוק צפויה להגיע להצבעה בוועדת השרים לענייני חקיקה.

 

"כשמגיע רגולטור שניכר שהוא די מנותק מהעם, שלא מבחין במשבר הקורונה שמשתולל במדינה ומאפשר לחברות האשראי להפוך להיות סוכני ביטוח ובכך הלכה למעשה מחסל 13 אלף בתי עסק שמעסיקים עשרות אלפי אנשים, זה לא פחות מאטימות", תוקף זוהר בחריפות את התנהלות רשות שוק ההון בנושא.

 

 

ח"כ מיקי זוהר ח"כ מיקי זוהר צילום: אוהד צויגנברג

 

"זה לשבת במגדל השן ולקבל החלטות בלי לתת דין וחשבון באופן שרירותי ובחוסר תום לב. כשגוף כזה עושה פעולות נמהרות וחסרות אחריות מבלי לתת דין וחשבון לציבור, הוא לא משפר את מצב המשק הישראלי אלא מכשיל אותו ואותנו נבחרי הציבור. ההחלטה תזיק לציבור הישראלי.

 

"משה ברקת או מי מהפקידים של רשות שוק ההון הם לא אלה שילכו הביתה, אלא אנחנו הנבחרים, ולכן מוזר בעיניי שהאחריות עלינו אבל הכוח והסמכות בידיהם".

 

לדברי זוהר, אם ההצעה היתה להכניס את חברות האשראי כחברות ביטוח ולא כסוכני ביטוח, הוא היה תומך בה בשאיפה לייצר תחרות בריאה ולהוריד את מחירי הפוליסות לציבור. אך לדבריו, ברגע שחברות האשראי נהפכות למעין "סוכני ביטוח", אין שום השפעה על מחירי הפוליסות.

 

x