$
בארץ

פרסום ראשון

ב-2023: גשר ומחלף חדשים בכניסה למכון וינגייט

נתיבי איילון ומכון הספורט הלאומי סיכמו על תחילת בניית המחלף בסוף 2021. הגשר יאפשר כניסה ישירה גם לבאים מצפון, יחליף את גשר הולכי הרגל הקיים, ויזיז את הכניסה הקיימת

אודי עציון 16:0814.06.20

חברת נתיבי איילון ומכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט, סיכמו בשבוע שעבר על הקמת מחלף חדש מעל כביש החוף, דרכו יוכלו המבקרים לעשות דרכם למכון ישירות מכביש 2 ללא צורך בביצוע פניית פרסה.

 

השינוי בשטח יוביל לכניסה משודרגת ובטיחותית יותר מהנוכחית, ויביא לפירוק גשר הולכי הרגל הקיים ובמקומו יוקם גשר חדש כ– 100 מטר צפונה אשר יחובר למכון. בעקבות המהלך הכניסה למכון תיעשה מצד דרום של המכון בלבד באמצעות כניסה חדשה, מורחבת ובטיחותית.

 

הדמיית מחלף וינגייט החדש. הגשר הוזז הדמיית מחלף וינגייט החדש. הגשר הוזז הדמיה: דגן

 

 

העבודות לסגירת הכניסה הצפונית צפויות להתחיל בשנת 2021 ויושלמו, על פי התחזיות, במהלך שנת 2025. לאחר השלמת העבודות ניתן יהיה לצאת מהמכון לכיוונים דרום וצפון, בשונה מהמצב הנוכחי בו הכניסה והיציאה מוגבלים לכיוון אחד. לבסוף, בעקבות ההסכם יורחב כביש החוף וייגרעו שטחים בין המכון לכביש 2.

 

שי אברהמי, מנכ"ל מכון וינגייט: "מדובר בשינוי משמעותי בשטח ואנו שמחים לשלב ידיים עם חברת נתיבי איילון על מנת להפוך את מכון וינגייט לבית שנעים להגיע אליו מכל מקום וכיוון. מכון וינגייט הוא על המפה וקרוב מאי פעם למרכז. בעקבות השינוי יועתק מרכז הכובד של בינוי חדש במכון לכניסה הדרומית למכון, תוכשר חנייה באזור הכניסה הדרומית, ותנועת הרכבים בקמפוס תצטמצם באופן משמעותי. השינוי מהווה נדבך משמעותי בתוכניות הפיתוח של המכון".

 

עוזי לוין, סמנכ״ל נתיבים מהירים, נתיבי איילון: "מדובר בפרויקט חשוב, המהווה חלק ממערך שלם של פתרונות שמוביל בימים אלו משרד התחבורה, בכדי להקל על ציבור הנהגים בכבישים ברחבי הארץ. להקמת מחלף זה תהיה תרומה משמעותית לאיכות חייהם של תושבי האזור והמתאמנים במכון וינגייט שיוכלו להגיע בצורה נוחה וקלה יותר לתוך המכון".

x