$
בארץ

3 מאבטחי מעון רה"מ חלו בקורונה; נתניהו נבדק, התוצאה שלילית

שלושת המאבטחים אובחנו כחיוביים לנגיף בתחילת השבוע. ראש הממשלה נבדק ולפי תוצאות הבדיקה הוא לא נדבק בנגיף. במקביל עובד בבית הנשיא נדבק בקורונה

איתמר אייכנר, ynet 20:2413.06.20

שלושה מאבטחי מתקנים שעובדים מחוץ למעון ראש הממשלה אובחנו כחיוביים לנגיף הקורונה בתחילת השבוע. ראש הממשלה בנימין נתניהו נבדק - ולפי תוצאות הבדיקה הוא לא נדבק בנגיף. "הבדיקה השגרתית של ראש הממשלה", נמסר, "נערכה אחרי שהמאבטחים התגלו כחיוביים".  

ממשרד ראש הממשלה נמסר עוד כי "בוצעה חקירה אפידמיולוגית ובדיקות לכל צוותי האבטחה ששהו בסביבתם שנמצאו תקינות. ראש הממשלה אינו נדרש בבידוד כיוון שמאבטחים אלה לא שוהים בסביבתו וכך גם נקבע בחקירה האפידמיולוגית".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: לע"מ

  

לפני כשבועיים אובחן עובד תחזוקה במשרד ראש הממשלה בירושלים חיובי לנגיף הקורונה, וגם אז משרד הבריאות פתח בסיוע לשכת רה"מ בחקירת תנועותיו של העובד (חקירה אפידמיולוגית), כדי לבדוק אם הוא נפגש עם בנימין נתניהו, ובסיומה נקבע שרה"מ אינו חייב בבידוד. 

 

בסוף חודש מרץ נכנס נתניהו לבידוד לאחר שהיועצת שלו, רבקה פאלוך, אובחנה חיובית לנגיף. בעקבות המקרה, ראש הממשלה עבר שתי בדיקות קורונה שבהן נמצא כי הוא לא נדבק. לפי לשכת רה"מ, עוד לפני שהנגיף התגלה אצל היועצת, נתניהו וסביבתו שמרו על כללי הריחוק הפיזי לפי הנחיות משרד הבריאות.  

 

נתניהו יצא מהבידוד אחרי יומיים, אך אז התגלה ששר הבריאות דאז יעקב ליצמן נושא גם הוא את הנגיף. בעקבות האבחון, ראש הממשלה נכנס שוב לבידוד למשך כשבוע. עם זאת, ימים ספורים לאחר מכן, אירח נתניהו את בנו אבנר לארוחת ליל הסדר שאף שודרה בטלוויזיה.

 

עובד בבית הנשיא נדבק בקורונה

 

עובד בבית הנשיא אובחן כחולה קורונה, ובמקום מתקיימת התייעצות מול הגורמים הרלוונטיים במשרד הבריאות באשר לעובדים נוספים שידרשו בבידוד, וההשלכות על נשיא המדינה.

 

 

x