שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

דיווח שוטף

היום אובחנו 58 חולים, פחות מחצי לעומת אתמול; ירידה גם בכמות הבדיקות

היום נערכו 7,648 בדיקות קורונה לעומת 16,133 בדיקות אתמול - מספר הבדיקות הגבוה ביותר ליום שנרשם בישראל; היום הלכו לעולמם שלושה חולים - ומספר הנפטרים מהנגיף עלה ל-295; למרות מספרי החולים הגבוהים יחסית שנרשמו בימים האחרונים, מספר המונשמים ממשיך להיות נמוך ולעמוד על 21

כלכליסט ו-ynet 20:1506.06.20

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

 

20:00 - מספר החולים שאובחנו היום - 58

 

מספר החולים החדשים שאובחנו היום עומד על 58 - כך מדווח משרד הבריאות הערב. מדובר בירידה משמעותית במספר החולים לעומת אתמול (אז עמד מספר החולים שאובחנו על 144), במקביל גם כמות הבדיקות הצטמצמה באופן משמעותי: מ-16,160 בדיקות שבוצעו אתמול ל-7,648 בדיקות שבוצעו היום. היום הלכו לעולמם שלושה חולים - מה שמביא את סך כל הנפטרים מהנגיף ל-295. מספר החולים הקשים עומד על 29, כאשר מתוכם מספר המונשמים עומד על 21.

 

17:20- התפרצות קורונה בבית אבות באור יהודה: 8 מטופלים ואנשי צוות נדבקו

 

שישה דיירים ושלושה אנשי צוות אובחנו כחולי קורונה בבית האבות "אחוזת אייל" הסמוך לאור יהודה. כך נמסר בצהריים (שבת) ממשרד הבריאות. הם אובחנו לאחר בדיקה שנייה שנערכה להם, ימים ספורים אחרי שבדיקה אחרת הראתה כי הם לא נדבקו בנגיף. אחד הדיירים במחלקה אושפז בבית החולים שיבא בתל השומר והיתר יועברו לבידוד במוסדות גריאטריים ייעודיים.

 

המטפלת שאובחנה כחולה בתחילת השבוע הוכנסה לבידוד במלונית. הבדיקות של יתר הדיירים ואנשי הצוות נמצאו שליליות בבדיקה הראשונה, והם נדגמו פעם נוספת ביום חמישי. הלילה התקבלו תוצאות הבדיקות, שמהן עולה כי נמצאו עוד שמונה חולים - שישה מהם מטופלים ושני אנשי צוות נוספים. אחד הדיירים נשלח כאמור לאשפוז בבית החולים שיבא תל השומר, ויתר הדיירים ואנשי הצוות שנדבקו ללא תסמיני מחלה.

 

בית האבות אחוזת אייל בית האבות אחוזת אייל צילום: נדב אבס

 

הבדיקות נערכו על-ידי פרויקט "מגן אבות ואימהות" לאחר שנודע כי העובדת נדבקה - ולאחר מכן נערך בבית האבות מרשת "נאות אבי" גם תחקיר אפידמיולוגי וחיטוי על-ידי משרד הבריאות. מלבד החולים, הוכנסו לבידוד נכון לשעות הצהריים 29 דיירים נוספים והם יועברו כאמור למוסדות גריאטריים שהוכשרו לטפל בחולי קורונה. נוסף להם הוכנסו לבידוד חמישה עובדים.

 

אף שבית האבות אינו נמצא תחת אחריותה של אף רשות מוניציפאלית, הודיעה ראש העיר אור יהודה ליאת שוחט כי העירייה תסייע לבית האבות בכל מה שידרוש. "אנו נמצאים עם הנהלת המקום בקשר שוטף, ומנכ"ל העירייה אלי אהרוני יצר עמם קשר ונסייע להם", אמרה.

 

בית האבות מסר בתגובה: "בעקבות חשד כי עובדת במוסד, שנבדקה ונמצאה כמי שאומתה בנגיף הקורונה, דרשנו לקיים בדיקות לאלתר לכל המטופלים והעובדים במרכז הסיעוד אמש. בעקבות חשד כי מטופל שהועבר לתל השומר נושא את נגיף הקורונה פעלנו להכנסת כל מטופלי המחלקה והעובדים לבידוד, וזאת בהתאם להנחיות משרד הבריאות. בעקבות הבדיקות שנעשו מטעם משרד הבריאות, קיבלנו הבוקר אימות לשישה מטופלים נוספים בחשד לנגיף, ובהתאם פעלנו מיידית על פי כל הכללים המתחייבים. המטופלים הועברו לבידוד ואינם נמצאים במגע עם הדיירים האחרים". 

 

איתי בלומנטל ואמיר אלון, ynet

 

11:05 - שיא במספר הבדיקות, 144 נדבקים מאתמול

 

לפי נתוני משרד הבריאות שפורסמו הבוקר (שבת) אתמול נערכו 16,133 בדיקות קורונה, הכי הרבה שבוצעו אי פעם בישראל ביום אחד. מספר המאובחנים היומי בנגיף חצה את רף ה-100 בפעם השישית בשמונת הימים האחרונים, כאשר אתמול אובחנו 144 נדבקים. עם זאת, למרות העלייה במספר הנדבקים, מתוך 2,372 חולים פעילים בישראל רק 23 מונשמים ו-101 מאושפזים בבתי החולים.

 

שיא הבדיקות היומי עד כה עמד על 15,367 ב-20 באפריל. מספר המאובחנים היומי הוא הכי גבוה מאז ה-1 במאי. מהנתונים העדכניים עולה כי 17,706 נדבקו עד כה בקורונה בישראל, 15,042 מתוכם החלימו. 292 נפטרו מהנגיף.

 

בדיקות בגימנסיה העברית בדיקות בגימנסיה העברית צילום: שלו שלום

 

ברקע העלייה במספר הבדיקות ומצוקת המעבדות, משרד הבריאות הודיע כי בשבוע הבא צפויה להתחיל לפעול המעבדה החדשה של חברת "מיי הריטג'", שתוכל לבצע בשלב הראשון עד 2,000 בדיקות ביום ובהמשך כ-10,000 מדי יום. על פי הנתונים שהועברו אתמול ממשרד החינוך, 13,702 תלמידים ועובדי הוראה בבידוד. 304 תלמידים ואנשי צוות חלו בנגיף, ואילו 92 בתי ספר וגנים כבר נסגרו.

 

בתוך כך, בעוד שבמדינות רבות בעולם המערבי מבטלים עוד ועוד הגבלות ומתחילים לפתוח גבולות, במדינות עניות יותר נראה שנגיף הקורונה ממשיך להתפשט במהירות רבה.

 

כבר ביום רביעי האחרון הזהיר מזכ"ל ארגון הבריאות העולמי שבמשך חמישה ימים רצופים נרשמו בכל יום יותר מ-100,000 נדבקים חדשים ברחבי העולם, וכי קצב ההדבקה "מואץ" בדרום ובמרכז אמריקה. הוא הזכיר בפרט את האיטי, אך ציין כי גם במדינות כמו ברזיל, פרו וניקרגואה יש הדבקה נרחבת בתוך הקהילה.

 

אתמול שב ארגון הבריאות והזהיר מפני שאננות. דוברת הארגון אמרה בתדרוך בג'נבה, שם שוכן מטה הארגון, כי ישנו "זינוק" בכמה מדינות ברחבי העולם, שבהן לדבריה השמירה על הנחיות הריחוק החברתי נמצאת בהתרופפות בגלל הסרת הגבלות הסגר. "אנשים מפרשים את זה כמו, 'אוקיי, זה נגמר'. זה לא נגמר, וזה לא ייגמר עד אשר הווירוס לא יהיה בשום מקום בעולם", אמרה הדוברת מרגרט האריס.

 

היא הזהירה גם שההפגנות ברחבי ארה"ב, המוקד החמור ביותר של הקורונה ברחבי העולם, עלולות להביא להתפרצות מחודשת, ואמרה כי על המפגינים לעטות מסכות ולשמור על ההנחיות כאשר הם יוצאים לרחובות.

x